رئیس پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو خبر داد

رونمایی از فاز دوم سامانه نسل چهارم پیشبینی و اخطار سیل

رونمایی از فاز دوم سامانه نسل چهارم پیشبینی و اخطار سیل

به گزارش ارتباط با مشتری رئیس پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو وزارت راه و شهرسازی از رونمایی و بهره برداری از فاز دوم سامانه پیشبینی و اخطار سیل، برف و یخبندان در شهر تهران اطلاع داد.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا از روابط عمومی پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو، مهدی رهنما اظهار داشت: سامانه نرم افزاری پیشبینی و اخطار سیل از نوع سامانه های اخطار سیل نسل چهارم است که با عنایت به ماهیت آن می تواند حداقل سه تا چهار روز پیش از زمان رخداد سیل، امکان وقوع و مشخصه های سیل آتی را که شامل تمامی مشخصه های مورد نیاز مدیریت و اخطار سیل می باشد، پیشبینی، به روز رسانی و تدقیق نماید.
وی مهمترین مشخصات خروجی این سامانه که توسط پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو طراحی و ساخته شده است را پیشبینی هیدروگراف سیل برای نقاط کنترل مشخصی از حوضه که بر مبنای آن مکان و زمان وقوع سیل، دبی حداکثر سیل، حجم سیلاب 5 و 10 روزه در حوضه را در اختیار قرار می دهد، عنوان نمود.
رئیس پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو اضافه کرد: سامانه پیشبینی و اخطار سیل حوضه های آبریز شمال تهران با همکاری، حمایت و پشتیبانی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و سازمان هواشناسی کشور و بر مبنای اجرای روش های همادی (احتمالی) و شبیه سازی هیدرولوژیکی طراحی و مورد بهره برداری قرار گرفته است.
رهنما افزود: امکان پیشبینی برف و یخبندان هم از دیگر قابلیت های این سامانه است، به نحوی که پیشبینی های این بخش از سامانه با هدف برنامه ریزی به منظور به کارگیری تجهیزات و آمادگی برای مقابله با برف و یخبندان در سطح بزرگراه ها، جاده ها و معابر مناطق شمالی تهران از اهمیت به سزایی برخوردار می باشد.
وی افزود: با بهره برداری از سامانه های پیشبینی و اخطار سیل، برف و یخبندان می توان با برنامه ریزی مناسب در بخش پیشگیری و مقابله، از بروز خسارت های اقتصادی و اجتماعی در شرایط بحران های ناشی از حوادث طبیعی تا حد زیادی جلوگیری کرد و میزان تاب آوری در مقابل مخاطرات جوی را در سطح شهر تهران افزایش داد.
سامانه اخطار سریع زلزله، فاز دوم سامانه پیشبینی و اخطار سیل و سامانه پیشبینی برف و یخبندان در شهر تهران هفته گذشته در مراسمی با حضور رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، رئیس پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو وزارت راه و شهرسازی، رئیس شورای اسلامی شهر، شهردار و تعدادی از مدیران ارشد شهری و خدمات اضطراری در محل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران رونمایی و بهره برداری شد.
منبع:

1399/08/25
12:52:53
5.0 / 5
1303
تگهای خبر: اجتماعی , اقتصاد , خدمات , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری