بوئینگ قاتل به آسمان بر می گردد؟!

بوئینگ قاتل به آسمان بر می گردد؟!

بعد از اقدام هفته گذشته رگولاتور آمریكا در آخر دادن به ممنوعیت پرواز 20 ماهه 737 مكس بوئینگ، اروپا هم ممنوعیت پرواز این هواپیمای جت مسافربری را در ژانویه لغو می كند.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، مدیر آژانس ایمنی هواپیمایی اتحادیه اروپا در اظهاراتی که روز شنبه انتشار یافت، اظهار داشت: بعد از وقوع دو سانحه مرگبار در فاصله پنج ماه در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ که ۳۴۶ قربانی برجای گذاشت، تغییراتی که در طراحی این هواپیمای جت صورت گرفته، آنرا برای پرواز ایمن کرده است.

پاتریک کای، مدیر اجرائی مدیر آژانس ایمنی هواپیمایی اتحادیه اروپا در کنفرانس مجازی مجمع هوایی پاریس که به میزبانی لاتریبون برگزار شد، اظهار داشت: ما می خواستیم تحلیل ایمنی این هواپیما را به صورت مستقل انجام دهیم. بدین سبب چکها و تستهای پرواز خودمان را انجام دادیم. تمامی این بررسیها به ما می گوید که ۷۳۷ مکس می تواند پروازش را ازسربگیرد. احیانا با تصمیماتی که می گیریم، این هواپیما در ژانویه اجازه پرواز مجدد پیدا خواهدنمود.

تصمیم آژانس ایمنی هواپیمایی اتحادیه اروپا نقطه عطف مهمی بعد از تایید سازمان هواپیمایی فدرال آمریکا شمرده می شود. این آژانس که مسئول نظارت بر ایرباس است، وزنه مهمی در صنعت هواپیمایی بشمار می رود.

مقامات تایید کردند که پیش نویس دستورالعمل آژانس ایمنی هواپیمایی اتحادیه اروپا درباب اختتام دادن به ممنوعیت پرواز ۷۳۷ مکس هفته آتی منتشر می شود و بعد از آن یک مهلت ۳۰ روزه برای نظرخواهی وجود خواهد داشت و سپس تصمیم برای لغو ممنوعیت پرواز این هواپیما در ژانویه گرفته می شود.

این که چه مدت طول خواهد کشید تا پروازهای این هواپیما در اروپا ازسرگرفته شوند، به آموزش خلبانان و مدت زمانی که طول می کشد ایرلاینها نرم افزار را ارتقا داده و سایر اقدامات الزامی از طرف آژانس ایمنی هواپیمایی اتحادیه اروپا را انجام دهند، بستگی دارد.

در آمریکا پروازهای تجاری مقرر است در ۲۹ دسامبر درست شش هفته بعد از انتشار دستور سازمان هواپیمایی فدرال آغاز شوند.

آژانس ایمنی هواپیمایی اتحادیه اروپا نماینده ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا به علاوه چهار کشور دیگر همچون نروژ است که ۹۲ فروند از این هواپیما را سفارش داده است. همین طور تا ۳۱ دسامبر نماینده انگلیس است که بلوک اتحادیه اروچا را در ژانویه ترک می کند.

بر اساس گزارش رویترز، سوانح مرگبار در اندونزی و اتیوپی تحقیقاتی را به دنبال داشت که طراحی ضعیف بوئینگ برای ۷۳۷ مکس و اهمال سازمان هواپیمایی فدرال آمریکا در نظارت بر آنرا نشان داد. این مسئله روابط میان این رگولاتور و بوئینگ را زیر ذره بین برد.

منبع:

1399/09/02
21:39:01
5.0 / 5
1203
تگهای خبر: آموزش , صنعت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان ارتباط با مشتری
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری