كاهش قیمت مسكن در آذر ماه

كاهش قیمت مسكن در آذر ماه

به گزارش ارتباط با مشتری طبق اعلام بانک مرکزی، آذرماه سال جاری متوسط قیمت یک متر مربع مسکن در شهر تهران به ۲۶ میلیون و ۹۱۰ هزار تومان رسیده که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۹۸.۸ درصد افزایش و نسبت به ماه قبل ۱.۱ درصد کاهش را نشان داده است.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، گزارش تحولات بازار مسکن در شهر تهران که از جانب بانک مرکزی انتشار یافته، مبین این است که در آذر سال جاری متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از راه بنگاه های معاملات ملکی تهران ۲۶ میلیون و ۹۱۰ هزار تومان بوده که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل ۱.۱ درصد کاهش و ۹۸.۹ درصد افزایش دارد.
علاوه براین، تعداد معاملات انجام شده در آذرماه سال ۱۳۹۹ در حدود ۲.۶ هزار فقره بود که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۷۳.۲ درصد کاهش را نشان داده است و بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده در شهر تهران به تفکیک عمر بنا از آن حکایت می کند که واحدهای تا پنج سال ساخت با سهم ۳۹.۱ درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده اند.
این در شرایطی است که در بین مناطق ۲۲ گانه شهر تهران بیشترین متوسط قیمت هر متر خانه ۵۷ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان در منطقه یک و کمترین آن با حدود ۱۰ میلیون و ۸۱۰ هزار تومان در منطقه ۱۸ بوده است که هر یک از آنها با افزایش ۸۴ درصدی در منطقه یک و ۶۶ درصدی در منطقه ۱۸ رو به رو شده اند.

چند واحد مسکونی در آذر ماه معامله شد؟
همچنین، در ۹ ماهه اول سال جاری حدود ۷۰.۶ هزار واحد مسکونی معامله شده که در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل ۴۲.۹ درصد افزایش دارد. در این زمان متوسط قیمت یک مترمربع بنای واحد مسکونی معامله شده از راه بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران ۲۲ میلیون و ۲۶۰ هزار تومان بوده که افزایش ۷۴.۲ درصدی دارد.
توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله شده برحسب قیمت یک مترمربع بنا در آذرماه هم از آن حکایت می کند که واحدهای مسکونی در دامنه قیمتی ۱۴ تا ۱۶ میلیون تومان به ازای هر مترمربع بنا با سهم ۷.۹ درصد بیشترین سهم از تعداد معاملات شهر تهران را به خود اختصاص دادند و دامنه قیمتی ۱۸ تا ۲۰ میلیون و ۱۲ تا ۱۴ میلیون با ۶.۶ و ۶.۳ درصد سهم در رتبه بعدی قرار دارد.
از طرفی در آذرماه سال جاری توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله شده بر مبنای ارزش هر واحد نشان دهنده آن است که واحدهای مسکونی با ارزش ۶۰۰ تا ۸۵۰ میلیون تومان با اختصاص سهم ۱۴.۹ درصد بیشترین سهم از معاملات انجام شده را داشتند.

منطقه ۵ دارای بیشترین معاملات مسکن
همچنین، توزیع معاملات انجام شده مسکن بر مبنای مناطق شهری در تهران از آن حکایت می کند که منطقه پنج با ۱۲.۷ درصد از کل معاملات، بیشترین سهم معاملات شهر تهران را به خود مختص کرده است.

وضعیت اجاره خانه در تهران
علاوه براین، بررسی شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری در آذر ماه سال جاری نشان دهنده رشدی معادل ۲۹.۴ و ۳۲.۴ درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل است.1399/10/07
20:08:31
5.0 / 5
1093
تگهای خبر: بازار , بانك , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری