مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی اردبیل:

افزایش حقوق كارگران تا ۳۶ درصد در اردبیل

افزایش حقوق كارگران تا ۳۶ درصد در اردبیل

به گزارش ارتباط با مشتری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اظهار داشت: حقوق کارگران در سالجاری 36 درصد بالا رفته و به حدود چهار میلیون تومان رسیده است.قاسم رحیمی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: سال قبل شرایط سختی را جامعه کارگری و کارفرمایی استان با شیوع ویروس کرونا پشت سر گذاشتند و با وجود همه مشکلات، افزایش حقوق جمعیت کارگری به ارتقا دریافتی کارگران تا دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان منجر گردید.
وی اشاره کرد: امسال باتوجه به شرایط اقتصادی و همین طور تورم موجود دولت نسبت به افزایش مزایای مستمر و غیرمستمر کارگران اقدام نموده و در مجموع با رشد ۳۶ درصدی حقوق و دستمزد، کارگران بیش از چهار میلیون تومان دریافتی خواهند داشت.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اظهار داشت: در رعایت پروتکلهای بهداشتی نیز بیشتر واحدهای تولیدی استان پیشقدم بوده و حتی نسبت به تهیه و توزیع ماسک و مواد ضد عفونی کننده بصورت فراگیر در سطح جامعه اقدام نمودند.
رحیمی اضافه کرد: صاحبان کارخانه ها در کنار پرداخت حقوق کارگران در کنار روزهای تعطیل کرونائی به کمک و مساعدت جامعه کارگری پرداخته و با تهیه و توزیع بسته های معیشتی کمک کار آنها بودند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اشاره کرد: تقارن شیوع بیماری کرونا با شرایط تورمی به وجود آمده در جامعه وضعیتی را برای گروه های کارگری و واحدهای تولیدی ایجاد کرده که حتی برخی از کارگران در تامین نیازهای اولیه با مشکلاتی روبه رو بودند و خود کارفرمایان نیز در تامین مواد اولیه با سختی روبه رو شدند.
رحیمی با قدردانی از حمایت استاندار اردبیل و سایر مسئولان در تقویت واحدهای تولیدی و چرخیدن چرخ حرکتی و توسعه آنها افزود: با وجود همه فراز و نشیب ها در یک سال قبل و صدمه ای که به جامعه کارگری و واحدهای تولیدی وارد شد اما همچنان در این جبهه کار و فعالیت ها به شکل فراگیر و مستمر در حال انجام می باشد.

پیگیر واکسیناسیون کارگران هستیم
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در مورد اولویت جامعه کارگری برای تزریق واکسن کرونا بیان کرد: دراین زمینه رایزنی ها و پیگیری ها انجام شده و بعنوان مطالبه جدی از ستاد کرونا خواسته ایم تا جمعیت کارگری در اولویت واکسیناسیون قرار گیرند.
وی افزود: ستاد کرونا اولویت تزریق واکسن کرونا را در سطح ملی اعلام نموده که بیشتر با در نظر گرفتن شرایط سنی این کار انجام می شود که انتظار می رود در سه چهار ماه آتی کل جمعیت کشور تحت واکسیناسیون عمومی کرونا قرار گیرند.
رحیمی به نامگذاری سال ۱۴۰۰ از طرف مقام معظم رهبری به نام تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها اظهار نمود: ما نیز به نوبه خود در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی حامی واحدهای تولیدی خصوصاً کارفرمایان و کارگران هستیم که دراین زمینه حمایت ها و پشتیبانی های همه جانبه در دستور کار است.
وی در ادامه اشاره کرد: برای شغل اولی ها پرداخت ۳۰ درصد دستمزد و هزینه پوشش بیمه ای از طرف دولت انجام می شود و در کنار آن طرح های کارورزی برای فارغ التحصیلان دانشگاهی نیز اجرائی و عملیاتی می شود.
رحیمی اظهار داشت: در بخش مانع زدایی نیز کوشیدیم تا عمده خدمات ارائه شده در بستر الکترونیکی باشد تا کمترین مراجعه جامعه کارگری و کارفرمایی را به ادارات کار شاهد باشیم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اضافه کرد: کارگران حتی شکایت خودرا می توانند در بستر نظام الکترونیکی انجام دهند که با ۵۲ زیر سامانه طراحی شده اهتمام بر توسعه خدمات الکترونیکی و کاهش دغدغه ها و نگرانی های کارگران و کارفرمایان داریم.


منبع:

1400/02/21
14:11:57
0.0 / 5
586
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری