گزارش مهر؛

مطالبات کارگران پارس جنوبی روی هوا

مطالبات کارگران پارس جنوبی روی هوا

به گزارش ارتباط با مشتری نبود تشکل کارگری برای پیگیری مطالبات و خواسته های کارگران در پارس جنوبی یکی از چالش های اساسی پیش روی کارگران در این منطقه به حساب می آید.خبرگزاری مهر - گروه استان ها: پارس جنوبی بعنوان قطب اقتصادی و انرژی کشور شناخته می شود و لقب پایتخت را هم برای خود به یدک می کشد ولی شکل و شمایل و تشکیلات آن با پایتخت ها فاصله بسیار دارد.
بخش عمده گاز کشور در منطقه پارس جنوبی تولید و از راه خطوط سراسری به نقاط مختلف کشور می رود. همینطور تأسیسات بزرگ پتروشیمی در این منطقه نقش مهمی در تولید، اشتغال و صادرات دارد.
در همه بخش های صنعتی و تولیدی، نقش نیروی انسانی و خصوصاً کارگران مهم و تأثیرگذار است و در کنار این نقش آفرینی لازم است که به مطالبات و خواسته های کارگران هم توجه ویژه ای شود.
مطالبات کارگران دنبال شود
در پارس جنوبی باوجود ظرفیت های بزرگ اقتصادی و تولیدی که وجود دارد، کارگران به خوبی مورد توجه قرار نگرفته اند و مشکلات و کمبودهای زیادی متوجه این قشر زحمت کش و تأثیرگذار است.
نبود تشکیلات صنفی مناسب در منطقه پارس جنوبی یکی از معضلات اساسی در این منطقه به حساب می آید که نبود آن سبب شده تا خیلی از مطالبات کارگران مشغول در این منطقه روی زمین باقی بماند.
در روزهای مختلف سال، اجحاف هایی در حق کارگران پارس جنوبی می شود که به علت نبود تشکل صنفی، این مطالبات و خواسته ها یا موقتاً حل شده و یا این که رها شده و به نتیجه ای نرسیده است.
انتظار می رود با تشکیل چنین تشکل هایی، زمینه برای رفع مشکلات کارگری در منطقه پارس جنوبی بعنوان قطب اقتصادی و اشتغال کشور فراهم گردد.

رفع مشکلات نیازمند تشکل قوی کارگری
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به اهمیت و جایگاه تشکل های کارگری در مناطق صنعتی و اقتصادی اظهار داشت: راه اندازی تشکلات صنفی مطالبه جدی کارگران در پارس جنوبی است.
مصدق کشاورزی ضمن اشاره به پیگیری های صورت گرفته برای ایجاد و تشکیل تشکل های صنفی قوی در پارس جنوبی عنوان کرد: تشکل های قوی، منسجم و متصل به بدنه کارگری از نیازهای ضروری برای رسیدگی به حقوق کارگران است.
وی راه اندازی تشکلات صنفی مختص کارگران در پارس جنوبی را مطالبات مهم آنها عنوان نمود و افزود: به صورت مستمر و حضوری مطالبات کارگران شاغل در منطقه پارس جنوبی را دنبال خواهیم کرد.
ارسال اساسنامه تشکل های کارگری
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با اشاره به اینکه عمده خواسته ها و مطالبات صنفی است اضافه کرد: عمده مشکلات در این منطقه از راه گفتگوهای سه جانبه کارگر، کارفرما و دولت با داشتن تشکل قوی کارگری قابل حل است.
وی بیان نمود: طی سالهای گذشته خلأ جدی در ارتباط با تشکل های کارگری در این منطقه وجود داشته و با پیگیری های صورت گرفته دستورالعمل ها و اساسنامه تشکیل تشکل های کارگری برای همه واحدها ارسال شده است.
کشاورزی با اشاره به اینکه بزودی شاهد راه اندازی تشکل های صنفی کارگران در منطقه ویژه انرژی اقتصادی پارس جنوبی خواهیم بود تصریح کرد: تشکیل تشکل های کارگری منطبق با دستورالعمل فرایند انتخابات باید صورت گیرد.

همکاری مجتمع پارس جنوبی با تشکل ها
مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی در این حوزه می گوید: تلاش گسترده ای را برای رسیدگی به خواسته ها و مطالبات کارگران در مجتمع گاز پارس جنوبی داریم و از همه ظرفیت ها استفاده می نماییم.
هادی هاشم زاده فرهنگ با بیان آمادگی مجتمع گاز پارس جنوبی برای تشکیل تشکل های صنفی بیان نمود: با استفاده از همه ظرفیت های قانونی جهت راه اندازی این تشکلات صنفی کارگری کمک خواهیم کرد.
سال ها است که کارگران پارس جنوبی نتوانسته اند به خوبی مطالبه گر حق، حقوق و خواسته های خود باشند؛ اعتراض های کارگری گوناگونی هم در این راستا شکل گرفته که گاهی نتیجه بخش بوده و در خیلی از مواقع هم اثربخش نبوده است.
انتظار می رود با تشکیل تشکل های قوی کارگری در منطقه پارس جنوبی بعنوان قطب اقتصادی و انرژی کشور شاهد رفع مشکلات و پیگیری رسمی و جدی مطالبات این قشر زحمت کش باشیم.


منبع:

1400/05/11
19:58:38
0.0 / 5
185
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری