مدیركل فنی و حرفه ای اردبیل خبر داد؛

عرضه آموزش مهارتی به میزان ۳ میلیون نفر ساعت در اردبیل

عرضه آموزش مهارتی به میزان ۳ میلیون نفر ساعت در اردبیل

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان اردبیل اظهار داشت: در یک سال گذشته بیشتر از سه میلیون نفر ساعت دوره های آموزشی توسط بخش خصوصی و دولتی در استان اردبیل با محوریت ارتقا مهارت برگزار شده است.بهروز امامی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: هم اکنون ۲۵ مرکز فنی و حرفه ای در استان اردبیل در رشته های مختلف شامل صنعتی، کشاورزی، خدماتی و حوزه گردشگری مشغول عرضه خدمات آموزشی و مهارت آموزی هستند.
وی خاطرنشان کرد: این مراکز به مربیان مجرب و فنی آراسته شدند تا همواره بهترین خدمات آموزشی و مهارتی را به فراگیران ارائه نمایند.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان اردبیل ضمن اشاره به رابطه خوب فنی و حرفه ای با مجموعه های صنعتی با هدف ارتقا مهارت گروه های صنعت و معدن اظهار داشت: به تناسب مهارت ایجاد اشتغال در جامعه به سادگی انجام می شود ولی متأسفانه در جامعه با فقر مهارت بخصوص در گروه های فارغ التحصیل دانشگاهی روبه رو هستیم که این مورد همواره اشتغال مولد و پایدار را با اشکالات و ایراداتی جدی روبه رو کرده است.
امامی لزوم به روز رسانی آموزش های مهارتی را در کنار توجه جوانان و نوجوانان به یادگیری این مهارت ها خاطرنشان کرد و اضافه کرد: برخلاف کشورهای دیگر که در دوره تحصیلی دانشگاهی مهارت های مختلفی به دانشجویان عرضه می شود، در کشورمان عرضه این آموزش های مهارتی در حد بسیار پایینی است و به همین خاطر ما با بیکاران و فارغ التحصیلان فاقد مهارت روبه رو هستیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: هم اکنون در استان اردبیل عرضه آموزش در دو بخش خصوصی و دولتی انجام می شود که در یک سال قبل بیشتر از سه میلیون نفر ساعت و به تعداد ۱۵ هزار نفر دوره آموزش مهارتی برگزار شده است.
امامی افزود: ما علاوه بر شهرها، در مناطق روستایی، پادگان ها، زندان ها و مراکز تجمیعی مختلف آموزش ها را به علاقمندان عرضه کرده تا آنها را با این زیرساخت وارد بازار کار نماییم.
وی در مورد برگزاری آزمون های مهارتی در طول سال بیان نمود: ۱۹ هزار نفر در این آزمون ها با هدف تأیید صلاحیت شرکت کردند که عمده این دوره ها به شکل آنلاین و غیرحضوری در سطح استان و در پنج بخش برگزار شده است.
امامی به برگزاری مسابقات ملی مهارت در سطح کشور هم اشاره نمود و افزود: این مسابقات در سطح شهرستانی، استانی و کشوری برگزار می گردد که در یک سال گذشته برخی از مهارت آموزان ما در سطح کشوری موفق عمل کردند که همچون این افتخارآفرینان میتوان به عرفان ممی زاده و نیما علی مرادی در رشته های مختلف لوله کشی تأسیسات ساختمانی و نرم افزار اشاره نمود.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان اردبیل خاطرنشان کرد: با عنایت به شرایط کرونایی ما تلاش کردیم اغلب دوره ها را در بخش نظریه به صورت مجازی و عملی در چارچوب کارگاه ها با رعایت پروتکلهای بهداشتی برگزار نماییم.

1400/05/16
20:59:36
0.0 / 5
201
تگهای خبر: آموزش , اشتغال , بازار , جامعه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری