تسهیل سفر و کاهش محدودیت برای واکسینه شده ها

تسهیل سفر و کاهش محدودیت برای واکسینه شده ها

به گزارش ارتباط با مشتری در شرایطی که طی ماه های گذشته همواره پروتکل ها و محدودیت های کرونایی برای سفرهای جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی در نظر گرفته شده و روز به روز سختگیری بیشتری در این حوزه صورت می گیرد، به قول مسؤلان بهداشتی در آینده سفر برای افرادی که واکسینه شده اند راحتتر خواهد شد و محدودیت ها برای آنها تغییر می کند.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، در طول بیشتر از یک سال و نیم گذشته شیوع کرونا سبب شد تا محدودیت ها و ممنوعیت های بسیاری به منظور زندگی و مراودات اجتماعی مردم به وجود بیاید و در ایران هم این محدودیت ها در چارچوب اجرای فاصله گذاری اجتماعی، استفاده الزامی از ماسک در اماکن عمومی و دولتی، ممنوعیت تردد بین استانی و... در بازه های زمانی مختلف اعمال شده است.
در واقع با شیوع هر یک از موج های ویروس کرونا در کشور و قرمز شدن آن در استانهای مختلف کشور شاهد اعمال ممنوعیت های کرونایی بودیم و خیلی از مردم، سفرهای هوایی و زمینی خویش را لغو کردند یا این سفرها بخصوص در مسیرهای خارجی از جانب کشورهای دیگر لغو شد.
با شروع سال ۱۴۰۰ و شیوع موج پنجم کرونا آن هم از نوع دلتا سختگیری ها برای اعمال پروتکلهای بهداشتی بیشتر هم شد بگونه ای که نه تنها سفرهای جاده ای با وسایل نقلیه شخصی مردم ممنوع شده و خیلی از خودرو ها به شهرهای خودشان بازگردانده شدند بلکه بر مبنای دستور ستاد ملی مقابله با کرونا ظرفیت پذیرش مسافر در بخش های مختلف حمل و نقل عمومی جاده ای، ریلی، هوایی و دریایی در طول دو هفته اخیر یعنی از ۲۴ مرداد ماه تا پنجم شهریور ماه به یک سوم کاهش پیدا کرد و آمارها هم نشان می داد که این کاهش ظرفیت اتفاق افتاده و البته همکاری مردم برای سفر نرفتن و رعایت پروتکلهای بهداشتی هم بیشتر از گذشته شده است.
ولی اکنون و در شرایطی که بیشتر از ۲۵ میلیون دز واکسن کرونا در کشور تزریق شده و روز به روز واردات واکسن و واکسیناسیون کرونا سرعت بیشتری می گیرد، بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تغییر و کاهش محدودیت های کرونایی برای سفر و عرضه دیگر خدمات به افرادی که واکسینه شده اند، اطلاع داد.
وی در اینباره ضمن اشاره به اتمام واکسیناسیون در ایران تا بهمن ماه سال جاری اظهار داشت: گاها شایعاتی در مورد خوب نبودن واکسن مطرح می شود در حالیکه تزریق واکسن واجب است و سفارش می شود همه مردم، واکسن را دریافت نمایند. در آینده ملاک برای عرضه خدمات در هتل ها و بانک ها و دریافت بلیت هواپیما و اتوبوس، عرضه کارت واکسن لازم خواهد بود ازاین رو اگر کسی واکسن تزریق نکند امکان دارد خیلی از این خدمات را دریافت نکند.
وی ادامه داد: گاها دیده می شد که برخی واکسن خاصی را می گفتند اما هر واکسنی که وزارت بهداشت وارد کند خوب است و مردم به مارک خاص واکسن توجه نکنند. در هفته آینده واکسن بیشتری وارد خواهد شد و بنا داریم تا دهه فجر واکسیناسیون در کشور به پایان برسد و همه مردم واکسینه شوند.
با این شرایط باید دید در ایران هم قوانین و محدودیت های کرونایی مانند انجام سفر برای افرادی که واکسن کرونا را دریافت نمودند، تغییر خواهد نمود و آیا مانند دیگر کشورها تسهیلاتی برای افراد واکسینه شده در این حوزه و برای دریافت خدمات دیگر در نظر گرفته خواهد شد؟
منبع:

1400/06/07
13:26:20
0.0 / 5
236
تگهای خبر: آموزش , اجتماعی , بانك , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری