در گفت و گو با ارتباط با مشتری مطرح شد

مسکن مشارکتی بهترین راه خانه دار شدن کارگران

مسکن مشارکتی بهترین راه خانه دار شدن کارگران

به گزارش ارتباط با مشتری یک کارشناس حوزه کار با تکیه بر اختصاص زمین مجانی به کارگران، مشارکت در ساخت را بهترین راه خانه دار شدن آنها عنوان نمود و صدور شناسنامه مسکن برای ایرانی ها را خواهان شد.حمید نجف در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: در شرایطی که با قیمت های نجومی مسکن و افزایش بی حساب و کتاب و بدون ضابطه قیمت مسکن مواجه هستیم و خانه متری ۴۰ میلیون و ۵۰ میلیون تومان معامله می شود، بهترین راهکار برای خانه دار شدن آحاد جامعه بخصوص کارگران، ساخت به شیوه مشارکتی است.


وی ادامه داد: هم اکنون امید به خانه دار شدن در جامعه به شدت رنگ باخته و کارگران که قدرت پس انداز و تمکن مالی ندارند بیشتر در ناامیدی به سر می برند بنابراین در این شرایط آن چیزی که می تواند تا حدودی امید را به دل کارگران و اقشار ضعیف و کم درآمد برگرداند، اختصاص زمین از جانب دولت می باشد.
این کارشناس حوزه کار تصریح کرد: شاید کارگران سرمایه لازم برای ساخت مسکن در زمینی که به آنها داده می شود را نداشته باشند ولی همین که بدانند تکه زمینی به آنها تعلق گرفته به لحاظ روانی اثرگذار است و برای کارگران فاقد مسکن حکم یک پشتوانه را دارد.


نجف در پاسخ به این پرسش که کارگران در صورت اختصاص زمین مجانی چگونه می توانند از آن بهره برداری کنند و صاحبخانه شوند؟ اظهار داشت: فرد می تواند زمین خویش را بفروشد یا به بانک مسکن درخواست وام بدهد یا مشارکت در ساخت را در پیش بگیرد اما مشارکت در ساخت بهترین راه خانه دار شدن در شرایط موجود است به این شکل که فرد زمینش را در اختیار سازنده قرار می دهد و سازنده در آن چند طبقه می سازد؛ از محل ساخت و ساز فرد صاحب آپارتمان یا واحد مسکونی می شود و سازنده هم چند طبقه در اختیار می گیرد.


وی اظهار داشت: هم اکنون زمین های زیادی در حاشیه شهرها وکلان شهرها، بافتهای فرسوده و اطراف کارخانه ها وجود دارد که افراد می توانند با خرید این زمین ها و ساخت و ساز در آنها صاحب مسکن شوند.


نجف خاطرنشان کرد: سفارش ما این است که اگر کارگران زمینی دارند از راه مشارکت در ساخت آنرا بسازند حتی می توانند به شکل خانوادگی این کار را دنبال کنند بعنوان مثال یک برادر زمین دارد ولی سرمایه و آورده لازم برای ساخت و ساز را ندارد، برادر دیگر هیچ زمینی ندارد اما در مقابل از کار و سرمایه خوبی برخوردار است، پول و زمین در کنار هم قرار می گیرند و هردو خانه دار می شوند.


این کارشناس در عین حال پیشنهاد صدور شناسنامه مسکن برای یکایک ایرانی ها را بیان کرد و در توضیح مزایای آن اظهار داشت: دولت می تواند مثل گواهینامه ماشین یا کارت ملی برای افراد و سرپرستان خانوارها شناسنامه مسکن صادر کند. با داشتن این شناسنامه، هویت افراد به لحاظ داشتن مسکن یا فاقد مسکن بودن، تعداد خانه، متراژ، موقعیت مکانی و تعداد افراد ساکن در آن مشخص می شود و تصمیم گیری و برنامه ریزی برای ساخت میزان مسکن مورد نیاز در کشور را تسهیل می کند.
به قول نجف، صدور شناسنامه مسکن حتی می تواند زمینهایی که سند ندارند را تعیین تکلیف کند تا صاحبان آنها بتوانند با عنایت به شرایط امروز و گرانی مسکن از آن بهره برداری کنند.1400/06/20
11:24:13
0.0 / 5
182
تگهای خبر: بانك , جامعه , درآمد , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری