نماینده مردم آبادان در مجلس:

تضاد حاکمیت وزارت کشور و مناطق آزاد

تضاد حاکمیت وزارت کشور و مناطق آزاد

به گزارش ارتباط با مشتری نماینده مردم آبادان در مجلس اظهار داشت: دوگانگی در اجرای حاکمیت وزارت کشور از یک طرف و مناطق آزاد از سوی دیگر سبب پیشگیری از یکپارچگی مدیریت می شود.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، جلیل مختار عصر امروز در نشست شورای اجتماعی خوزستان که با حضور اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در سالن مدیریت بحران استان برگزار شد، اظهار نمود: دوگانگی در اجرای حاکمیت وزارت کشور از یک طرف و مناطق آزاد از سوی دیگر سبب پیشگیری از یکپارچگی مدیریت می شود؛ هم اکنون با عنایت به ماده ۲۷ قانون مدیریت و با توجه به احکام دائمی و متاخر برنامه توسعه ششم مبحث مدیریت واحد را به خود مناطق آزاد تفویض اختیار کردند.
وی اضافه کرد: این دوگانگی ها در مناطق آزاد سبب شده که مشکلات و معضلات بسیاری لاینحل بماند؛ چونکه در قوانین برنامه ششم توسعه مبحث در زمینه امنیت و انتظامی حاکمیت را به وزارت کشور دادند و مابقی موارد به مناطق آزاد و این دوگانگی مدیریت مشکل ساز می شود.
نماینده مردم آبادان در مجلس خاطرنشان کرد: در مکان یابی خوزستان را بعنوان استان مطرح در توسعه صنایع پایین دستی معرفی کردند و شرکت هایی مثل شستا باید سرمایه گذاری های لازم را در این حوزه داشته باشند تا شاهد افزایش اشتغالزایی برای جوانان باشیم.
مختار افزود: طرح طبقه بندی مشاغل وزارت نفت برای ۱۰۹ هزار نفر اجرایی شده ولی نظام پرداخت عادلانه حقوق برای آنها درست انجام نشده و نیازمند بازبینی است؛ ازاین رو کمیسیون اجتماعی باید این مورد را به صورت جدی پیگیری کند.
وی بیان نمود: فعالیت تشکل های کارگری، صنفی، شورای کار و نمایندگان کارگری در مناطق آزاد وجود نداشت ولی با پیگیری های مختلف نخستین تشکل کارگری در پتروشیمی آبادان به وجود آمد.
نماینده مردم آبادان در مجلس اظهار داشت: با عنایت به ابلاغیه وزارت کشور در مورد دستورالعمل تبدیل نیروهای قراردادی شهرداری ها در وزارت کشور باز هم مدارک دریافت و آزمون برگزار شده و این مورد در استان هایی مانند بوشهر، ایلام، سیستان و بلوچستان و کرمان انجام شده ولی در خوزستان این طرح اجرایی نشد.
مختار ضمن اشاره به این که در بعضی از بنگاه های اقتصادی شستا طرح طبقه بندی مشاغل اجرا شده ولی اجرای آن عقیم بوده چون بر حقوق و مزایای افراد تغییری اعمال نشد، اظهار داشت: تعیین تکلیف نیروهای ۸۹ روزه بهداشت و درمان که در دوره ریسک شیوع کرونا دوشادوش پرستاران و پزشکان فعالیت کردند از دیگر درخواست هاست؛ این افراد باید تبدیل وضعیت شده و قراردادهای دائمی برای آنها ایجاد شوند.
وی ضمن اشاره به این که اصلاح ساختار قانون کار مناطق آزاد باید در دستور کار کمیسیون اجتماعی قرار بگیرد، افزود: حذف واسطه گری پیمانکاران هم جزو مطالبات دیگر است؛ همینطور صندوق کارآفرینی که تسهیلات کارگاهی پرداخت می کند هیچ نظارتی ندارد؛ مثلا در آبادان ۱۵ میلیارد تومان برای اشتغالزایی ۲۰۰ نفری پرداخت شده ولی با گذشت یک سال حتی یک نفر هم به کارگیری نشده اند.


منبع:

1400/10/29
09:06:24
0.0 / 5
313
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری