بررسی نحوه پرداخت تسهیلات ساخت 4 میلیون واحد مسکونی در کمیسیون عمران

بررسی نحوه پرداخت تسهیلات ساخت 4 میلیون واحد مسکونی در کمیسیون عمران

ارتباط با مشتری: سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از بررسی راهکارهای رفع ناهماهنگی های موجود در راه اجرای قانون جهش تولید مسکن در جلسه امروز(سه شنبه، 20 اردیبهشت) این کمیسیون آگاهی داد.


عبدالجلال ایری در گفت و گو با ایسنا؛ ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: جلسه امروز کمیسیون در امتداد ارزیابی اجرای قانون جهش تولید مسکن و نحوه پرداخت تسهیلات ساخت واحدهای مسکونی با حضور وزیر راه و شهرسازی و رییس کل بانک مرکزی اجرا شد. یکی از اهداف این جلسه رفع ناهماهنگی های موجود در راه اجرای این قانون بود.
ایشان سپس اظهار نمود: برمبنای گزارشی که ارائه شد، در پروسه پرداخت تسهیلات قانون جهش تولید مسکن، بیشترین همکاری را بانک مسکن داشته است. اما بصورت کلی در این پروسه مشکلات و ناهماهنگی های مختلفی وجود داشته که باید مرتفع گردد. متاسفانه گزارش ارائه شده درباب نحوه پرداخت تسهیلات بانکی برای ساخت واحدهای مسکونی برای بیشتر نمایندگان عضو کمیسیون قانع کننده نبود. اعضای کمیسیون با شیوه پرداخت تسهیلات فعلی، تحقق شعار ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی در دولت سیزدهم را در ابهام می بینند.
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: مگر آنکه رئیس جمهور با جدیت وارد میدان شده و در امتداد ناهماهنگی های موجود اقدام نماید. بعنوان مثال هم اکنون برای پرداخت وام ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی میان بانک مرکزی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بر سر مابه التفاوت سود وام ها اختلاف نظر وجود دارد. بدین جهت قرار شد وزیر راه و شهرسازی در جلسه اخیر خود در شورای عالی مسکن، تمامی مشکلات مالی و نحوه پرداخت تسهیلات را با بانک مرکزی و وزارت اقتصاد مطرح کرده تا برای حل آن تصمیم گیری شود.
ایشان سپس اشاره کرد: در ادامه جلسه نیز برخی از نمایندگان سئوالات خودرا از وزیر راه و شهرسازی مطرح نمودند. عمده این سئوالات درباب وضعیت راه های مواصلاتی در زمینه های انتخابیه بود که منجر به بروز حوادث رانندگی گوناگون و فوت خیلی از هموطنانمان شده است. در نهایت پس از استماع توضیحات وزیر و معاونان وی، قرار شد جهت بررسی بیشتر جلسات مشترکی اجرا شود.
وی ادامه داد: برخی از نمایندگان نیز در ارتباط با وضعیت راه آهن و حمل و نقل ریلی کشور سئوالاتی را مطرح نمودند. قرار شد جلسه ای با حضور مدیرعامل شرکت راه آهن، انجمن لوکوموتیوسازان، بخش خصوصی و نمایندگان پرسش کننده جهت بررسی این سئوالات اجرا شود. همین طور سئوالاتی درباب وضعیت مدیریت فرودگاه های کشور خصوصاً فرودگاه شهر آبادان، علت تاخیر در پروازها و گرانی بلیط هواپیما از طرف نماینده آبادان عنوان شد و قرار شد ضمن بازدید مسئولان مربوطه از فرودگاه آبادان، جلسه ای برای رفع مشکلات مطروحه برگزار شود.
منبع:

1401/02/21
19:10:53
0.0 / 5
89
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تسهیلات , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری