همه چیز درباره آغاز پروازهای حج از دو هفته دیگر

همه چیز درباره آغاز پروازهای حج از دو هفته دیگر

به گزارش ارتباط با مشتری بر مبنای آنچه مسؤلان هوانوردی اعلام کردند، از دو هفته دیگر ۴۰ هزار زائر ایرانی با پروازهای ایران ایر از ۱۶ فرودگاه کشور به خانه خدا سفر می کنند اما تا کنون نرخ یا دامنه مشخصی برای کنترل قیمت بلیت این پروازها مشخص نشده است.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، از ۲۲ خرداد ماه سفر هوایی حجاج ایرانی به عربستان آغاز خواهد شد و به قول محمد محمدی بخش، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران مانند هر سال مسئولیت این پروازها را بر عهده گرفته است.

وی در اینباره اظهار داشت: برای حج سالجاری برنامه ریزی خوبی از جانب سازمان حج و کشور عربستان برای اعزام حجاج انجام شده است و امیدوارم پروازهای حج سال جاری با هماهنگی ایران ایر، شرکت فرودگاه ها و فرودگاه امام خمینی (ره) به خوبی صورت گیرد.

وی ضمن اشاره به اعزام ۳۹ هزار و ۶۰۰ هزار زائر ایرانی در این پروازها، اضافه کرد: مدیران فرودگاه ها بعنوان مسئول و نماینده اصلی شرکت فرودگاه ها و سازمان هواپیمایی معرفی شده اند و روسای ایران ایر را موظف کردیم که در آن ایام برای پاسخگویی در فرودگاه ها حضور دائمی داشته باشند. ضمن این که سازمان هواپیمایی کشوری در این دوره چهار ابلاغ برای ایران ایر، شرکت فرودگاه ها، فرودگاه امام خمینی و سازمان هواپیمایی صادر کرده و چهار نفر را بعنوان نفر اصلی وستاد حج تعیین کرده است که به صورت ۲۴ ساعته پاسخگو خواهند بود و همینطور سازمان هواپیمایی هم مانند ایام نوروز که قریب به دو میلیون و ۵۰۰ هزار مسافر را جابجا کرده اند پاسخگوی مسافران خواهند بود.

غلامرضا رستمیان، مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران همینطور درباره جزئیات برنامه ریزی های صورت گرفته برای پروازهای حجاج ایرانی، اظهار نمود: حالا ۱۶ فرودگاه به صورت قطعی در مورد اعزام زائرین به عربستان انتخاب شده است و اعزام از فرودگاه همدان در دست بررسی می باشد و در ایام آینده تعیین تکلیف و اعلام خواهد شد.

وی اضافه کرد: فرودگاه های امام خمینی(ره)، اهواز، ساری، یزد، کرمان، اردبیل، تبریز، مشهد، اصفهان، زاهدان، بندرعباس، بیرجند، ارومیه، بوشهر، گرگان و شیراز آماده اعزام و پذیرش زائرین خانه خدا به عربستان هستند. در طول ۱۷ روز از ۲۳ تیر ماه ۱۴۰۱ تا هفتم مرداد ماه بازگشت حجاج انجام خواهد داشت.

مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران اعلام نمود: اولین پروازهای زائرین از ۲۲ خرداد ماه از شهرهای تهران و کرمان و تبریز به عربستان برقرار می شود و در این میان بیشترین تعداد پرواز و اعزام و پذیرش زائر را فرودگاه های امام خمینی (ره)، مشهد، اصفهان، اهواز، یزد، گرگان و تبریز عهده دار هستند.

به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، یکی از مباحثی که برای حجاج ایرانی اهمیت زیادی دارد برخوردار این که با چه قیمتی می توانند این پروازها را خریداری کنند و البته خیلی از آنها تا کنون این کار را انجام داده اند، اما تا امروز، قیمت یا دامنه مشخصی برای این پروازها اعلام نشده است. البته پروازهای خارجی مشمول قیمت گذاری نیست و عرضه و تقاضا نرخ را تعیین می کند اما سازمان هواپیمایی کشوری همواره برای مقاطع و مناسبت های خاص مانند پروازهای عتبات نرخی را تعیین می کند تا بیش از اندازه قیمت ها بالا نرود و زائرین بتوانند با قیمت های مناسب تری سفر زیارتی خویش را انجام دهند.

منبع:

1401/03/10
16:52:34
0.0 / 5
470
تگهای خبر: شركت , قیمت , كشور , مسافران
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری