استاندار تهران:

ایجاد ۳۸ شهرک صنعتی خصوصی در استان تهران

ایجاد ۳۸ شهرک صنعتی خصوصی در استان تهران

ارتباط با مشتری: استاندار تهران از تبدیل لکه های صنعتی بدون ساماندهی به 38 شهرک صنعتی قانونی آگاهی داد.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، محسن منصوری استاندار تهران در همایش تقدیر از کارآفرینان برتر استان تهران با اشاره به این که کارآفرینی با اهمیت ترین فرآیندی است که باید در دولت از آن حمایت نماییم، اظهار داشت: با اهمیت ترین حلقه تولید سرمایه انسانی زبده، نخبه و انقلابی است. ما هیچ کمبودی در استان تهران برای تولید نداریم و مزایایی چون بازار بزرگ مصرف، سرمایه های نقدی و غیرنقدی، کریدورهای حمل و نقلی گوناگون و دسترسی به بازارهای مختلف، همجواری با استانهای پرجمعیت و در نهایت جامعه فعال کارگری را داریم.
وی اضافه کرد: باید مسیر تولید را هموار نماییم. موانع را از پیش راه تولید کننده برداریم. بدین جهت به دنبال اصلاح قوانین و حذف بخشنامه های دست و پا گیر هستیم که قسمتی از آنها انجام شده است.
منصوری به اصلی ترین گره محدودیت تولید در تهران که همان منع ایجاد واحد تولیدی در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران بود و در سال ۱۳۴۶ مصوب شده بود، در این دولت با یک کار جهادی اصلاح و ظرف کمتر از شش ماه بخشنامه جدید ابلاغ گردید.
استاندار تهران با تاکید بر این که بخشنامه جدید به نفع محیط زیست است، اشاره کرد: یکی دیگر از اقدامات دیگر ساماندهی لکه های صنعتی بود که ۱۳ هزار واحد صنعتی غیرساماندهی شده داشتیم. در این دولت ۳۸ لکه صنعتی را به شهرک صنعتی خصوصی تبدیل کردیم. همین طور معادن شن و ماسه غیرقانونی را قانونی کرده و شهرستان فیروزکوه از محدودیت ایجاد واحد صنعتی در شعاع ۱۲۰ کیلومتری حذف شد.
منصوری با اشاره به کمک های استانداری تهران به تولید کنندگان که بعضاً منجر به افزایش اشتغال بین ۳۰۰ تا هزار نفر برای واحدهای صنعتی مختلف شد، تاکید کرد: یک مجموعه صنعتی در ملارد هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای تولید سرمایه گزاری نموده بود اما به سبب بدهی ۱۲۰ میلیارد تومانی به یک بانک اجازه فعالیت نداشت که به دستور رییس جمهور ۲۵۰ میلیارد تومان وام دریافت کرد که هم کسری بدهی این تولید کننده و هم به ایجاد سرمایه در گردش تولید منجر گردید و چندصد تن در این واحد صنعتی مشغول به کار شدند.
وی به ایجاد آرامش در بازار تهران اشاره و اشاره کرد: طرح بزرگ اصلاح اقتصادی کشور در تهران با آرامش کامل انجام شد. در صورتیکه دشمنان به آن چشم دوخته بودند و طمع توطئه داشتند اما با همکاری جامعه کارگری و کارفرمایی با کمترین تنش این طرح انجام شد. هرچند مشکلاتی برای برخی تولید کننده ها به سبب افزایش قیمت مواد اولیه به وجود آمد اما توانستیم آنرا به سرانجام برسانیم و قسمتی از جراحی اقتصادی دولت عملیاتی شد. بخش دیگر هم در ادامه نهایی می شود.
استاندار تهران با اعلان اینکه برخی تولید کنندگان می گفتند جراحی اقتصادی زود بود، افزود: ما چاره ای جز آزادسازی یارانه ها نداشتیم. امسال باید ۶۰۰ هزار میلیارد تومان در صورت تدام روند قبلی یارانه می دادیم. دولت چنین پولی را نداشت و راهی جز چاپ پول باقی نمی ماند که خط قرمز دولت می باشد. در دولت آقای رئیسی یک ریال پول بدون پشتوانه چاپ نشد. پس سختی های کمبود منابع را به جان خریدیم اما زیر بار چاپ پول بدون پشتوانه نرفتیم. وی ادامه داد: در همه جای دنیا یارانه می دهند اما در کشور ما یارانه داده می شد که در هیچ جا سابقه نداشت. یا باید به تولید کننده یا به مصرف کننده نهایی یارانه داد اما به روش گذشته به دلال یارانه داده می شد که در دولت سیزدهم این روند اصلاح گردید. در خیلی از شهرهای استان تهران مشکل بیکاری نداریم و واحدهای تولیدی با کمبود کارگر روبرو هستند.


منبع:

1401/05/14
12:48:51
0.0 / 5
174
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری