چه خبر از وام مسکن روستایی؟

چه خبر از وام مسکن روستایی؟

به گزارش ارتباط با مشتری آخرین خبر از تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی از آن حکایت می کند که سازمان برنامه و بودجه هنوز ضمانت نامه مابه التفاوت نرخ سود را ارائه نکرده اما به نظر نمی رسد مشکلی در این حوزه وجود داشته باشد.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، به دنبال دستور رئیس جمهور در خصوص پرداخت وام ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی با نرخ سود ۵ درصد و موافقت سازمان برنامه و بودجه با این تسهیلات در روز ۵ مردادماه ۱۴۰۱بنیاد مسکن درحال تشکیل پرونده متقاضیان است اما معرفی به بانک، منوط به ارائه ضمانت نامه سازمان برنامه و بودجه است که هنوز محقق نشده است.
سیدرضا حمیدی ـ مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن درمورد آخرین وضعیت تسهیلات ساخت مسکن روستایی به ایسنا اظهار داشت: دستورالعمل وام ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی تهیه شده، تشکیل پرونده ها و ثبت در سامانه هم توسط بنیاد مسکن در حال انجام می باشد ولی برای معرفی متقاضیان به بانک منتظر تضمین نامه سازمان برنامه و بودجه هستیم. فعلاً تضمین نامه ارائه نشده است.
ازاین رو گزارش به جهت اینکه وام ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی شکل اجرایی به خود بگیرد باید سازمان برنامه و بودجه مابه التفاوت ۱۳ درصدی بین نرخ سود ۵ درصد تا ۱۸ درصد را که دولت بر عهده گرفته تضمین کند. طبق برآوردها این مبلغ حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان است.
همچون منابعی که برای تأمین یارانه تسهیلات مسکن روستایی در نظر گرفته شده صندوق ملی مسکن می باشد که منابع چندانی در آن وجود ندارد. با این وجود سازمان برنامه و بودجه موافقت خویش را با پرداخت وام مسکن روستایی اعلام نموده است.
طبق شنیده ها مشکل چندانی در ارائه ضمانت نامه وجود ندارد و بزودی محقق خواهد گردید.
منبع:

1401/05/19
22:46:43
0.0 / 5
168
تگهای خبر: بانك , بودجه , تسهیلات , وام
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری