رییس نظام مهندسی تهران:

ساخت نهضت مسکن، متری ۱۰ میلیون هزینه دارد

ساخت نهضت مسکن، متری ۱۰ میلیون هزینه دارد

به گزارش ارتباط با مشتری، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران اظهار داشت: هزینه ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن با نصبیات تقریباً به متری 10 میلیون تومان رسیده است.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، رامین کرمی امروز در نشستی خبری اظهار نمود: یکی از دغدغه های اصلی جامعه مهندسی وضعیت بیمه است. سازمان نظام مهندسی استان تهران با ۱۳۰ هزار عضو که یک چهارم کل مهندسان کشور را شامل می شود با مشکلات بیمه ای مواجهند و فاقد بیمه هستند. دراین زمینه پیگیری هایی را بوسیله مجلس صورت داده ایم.

لغو شناسنامه فنی ـ ملکی ضربه بزرگی به ساخت و ساز بود
وی ادامه داد: دغدغه دیگر به دستور لغو گرفتن هزینه صدور پروانه شناسنامه فنی ـ ملکی توسط دیوان عالی کشور مربوط می شود. متاسفانه این حکم دیوان ضربه بزرگی به ساخت و ساز وارد کرد؛ چونکه شناسنامه فنی، هویت یک ساختمان است که کلیه مراحل طراحی، ناظر، مجری و بازرسان را شامل می شود و کسی که یک ملک را می خرد از کیفیت آن باخبر می شود.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران اشاره کرد: البته ما در استان تهران بحث شناسنامه خدمات فنی ـ ملکی را قطع نکرده ایم و آنرا بصورت رایگان ارائه می دهیم؛ چونکه خدمت رسانی به مردم است. همزمان موضوع ابطال حکم دیوان را نیز در دستور کار داریم.

درآمد مهندسان در دنیا بیش از ۱۰ برابر ایران است
کرمی با اشاره به اینکه در دنیا خدمات مهندسی ۵ تا ۷ درصد قیمت ملک را به خود اختصاص می دهد اظهار داشت: این رقم در ایران به ۰.۵ درصد هم نمی رسد. یعنی درآمد مهندسان در دیگر کشورها بیش از ۱۰ برابر مهندسان ایرانی است.
وی درباره ی هزینه ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن اظهار نمود: قیمت تمام شده این واحدها به ۷ تا ۸ میلیون تومان در هر متر مربع رسیده است. با هزینه هایی مثل کابینت و پکیچ، این رقم به حدود ۱۰ میلیون تومان رسیده است. هرکس این اعداد را انکار کند معلوم است که در بازار مسکن حضور ندارد.

پایان سفت کاری برخی پروژه های نهضت ملی مسکن در استان تهران
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران درباب وضعیت پیشرفت فیزیکی واحدهای نهضت ملی مسکن در این استان اظهار داشت: در جلسات رفع دغدغه های نهضت ملی مسکن شرکت می نماییم و خوشبختانه پروژه ها در مراحل خوبی قرار دارد. در اسلامشهر و شهریار بعضی بلوک ها به قسمت گازرسانی رسیده و مرحله سفت کاری را پشت سر گذاشته است. میزان پیشرفت برخی پروژه ها بیش از ۵۰ تا ۶۰ درصد برآورد می شود.
کرمی اشاره کرد: خدمات مهندسی به پروژه نهضت ملی مسکن را با تخفیف ۵۰ درصد ارائه می دهیم و کاملا با دستگاه های اجرائی همراه هستیم.

امضافروشی را قبول ندارم
وی درباره ی بهتان نظارت های صوری و امضافروشی که گاهی به ناظران سازمان نظام مهندسی زده می شود اظهار داشت: به هیچ عنوان مساله امضافروشی را قبول ندارم. وقتی یک متخصص پای برگه ای را امضا می کند یعنی قبول مسئولیت کرده و اگر اتفاقی بیفتد باید به مراجع قضایی پاسخگو باشد. آن شخص وجود خارجی دارد و مورد پیگرد قرار می گیرد؛ پس من بجای واژه امضافروشی از کلمه ی «قبول مسئولیت» استفاده می کنم.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، عمر مفید ساختمان ها در ایران را حدود ۳۰ سال عنوان نمود و اظهار داشت: این عدد باید به ۷۰ تا ۱۰۰ سال برسد اما به دلایلی همچون عدم اجرای مبحث ۲۲ مقررات ملی ساختمان، عمر مفید بناها پایین می آید. بحث دانش بنیان و تکنولوژی در صنعت ساختمان باید جدی گرفته شود. دراین زمینه می توانیم پارک علم و فناوری در بخش ساختمان داشته باشیم تا بتواند نیازهای ما به خارج را در وضعیت تحریم کم کند.

با ورود چین برای خانه سازی در ایران مخالف نیستیم اما...
کرمی، بزرگترین چالش طرح نهضت ملی مسکن را تامین منابع دانست و اظهار داشت: باید جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی را داشته باشیم. با ورود سرمایه و تکنولوژی از کشور چین مخالف نیستیم اما اگر مقرر است وارد ایران شوند باید از کارگر ایرانی بهره گیرند و کارخانجات خودرا در ایران توسعه دهند.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران در پاسخ به سوال ایسنا درباره ی وضعیت ۴۰ میلیارد تومان پول بلوکه شده این سازمان در یکی از بانکها اظهار داشت: بوسیله مراجع قضایی پیگیر این مبلغ هستیم. سود این سپرده پرداخت می شود اما اصل پول هنوز آزاد نشده است.
در قسمتی از این جلسه، مرتضی جهان تیغ ـ معاون خدمات مهندسی سازمان نظام مهندسی استان تهران درباره ی آمار صدور پروانه اظهار داشت: سال ۱۴۰۰ مسئولیت معرفی ناظر برای ۶۰۰۰ ساختمان شهر تهران به سازمان نظام مهندسی سپرده شد که ۸ میلیون متر مربع را شامل می شد. از شروع سال ۱۴۰۱ تا کنون برای ۲۰۰۰ ساختمان تقاضای ناظر شده که ۲.۵ میلیون متر مربع است و تقریباً با زمان مشابه سال قبل برابری می کند.1401/05/31
14:02:02
0.0 / 5
462
تگهای خبر: بازار , بانك , جامعه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان ارتباط با مشتری
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری