وزیر راه و شهرسازی عنوان كرد

توسعه ناوگان هوایی در 6 ماهه نخست 1402

توسعه ناوگان هوایی در 6 ماهه نخست 1402

به گزارش ارتباط با مشتری، وزیر راه و شهرسازی بر توسعه ناوگان هوایی اصرار کرد و اظهار داشت: ناوگان هوایی فرسودگی زیادی داشت که در همین مدت کوتاه تعداد قابل توجهی به ناوگان هوایی اضافه گردید و در شش ماهه ابتدای سال جدید ناوگان هوایی نوسازی می شود.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، مهرداد بذرپاش با حضور در یک برنامه رادیویی به تشریح قسمتی از با اهمیت ترین اهداف وزارتخانه در سال ۱۴۰۲پرداخت و اظهار داشت: این وزارتخانه تامین مسکن خانوارهایی دارای سه فرزند و بیشتر را بر عهده دارد و در سال ۱۴۰۲ روند اجرای پروژه های مسکن شتاب بیشتری خواهد گرفت و در سال ۱۴۰۱ نیز روند تامین زمین پیگیری و ۲۸ هزار هکتار برای ساخت مسکن حمایتی تامین شد.
برنامه احیای شبکه ترانزیتی راه ابریشم
عضو کابینه دولت سیزدهم توضیح داد: یکی از اولویت های وزارت راه و شهرسازی در ۱۴۰۱ و ادامه آن در سال جدید تکمیل کریدورهای ریلی و جاده ای جنوب به شمال و شرق به غرب کشور است. برای اینکه موقعیت جغرافیایی ایران موقعیت مناسبی است و این امکان وجود دارد تا شبکه ترانزیتی راه ابریشم را که در گذشته وجود داشته احیا نماییم.
ظرفیت ترانزیتی موجود در کشور ثروت ملی تولید می کند
بذرپاش اشاره کرد: ظرفیت ترانزیتی موجود در کشور می تواند برای کشور ثروت ملی تولید نماید. بدین سبب تکمیل ظرفیت کریدورهای ریلی در امتداد رسیدن به همین هدف است.
وی از دیگر اقدامات در دستور کار وزارت راه و شهرسازی را تکمیل کریدورهای جاده ای نوار ساحلی جنوب عنوان نمود و اظهار داشت: این کریدور از مرز شلمچه شروع می شود و به چابهار در دریای عمان و خلیج فارس می رسد.
بهره مندی از حمل و نقل ترکیبی با تکمیل کریدور ساحلی جنوب
وزیر راه و شهرسازی بر ضرورت تکمیل صنعت حمل و نقل ترکیبی کشور برای بهره مندی از اقتصاد دریامحور اصرار کرد و اضافه کرد: زمانی که کالاها به بنادر کشور می رسد باید با ریل یا جاده به نقاط مختلف کشور حمل شود. بدین سبب در برنامه است تا پایان دولت سیزدهم کریدور ساحلی تمام شود. ۵۰۰ کیلومتر این کریدور باقیمانده بود که ۵۰ کیلومتر آن در هفته های اخیر راه اندازی شد و ۵۰ کیلومتر دیگر در ایام آینده در استان سیستان و بلوچستان افتتاح می گردد.
بذرپاش اظهار داشت: تکمیل ظرفیت بندرگاهی نیز در برنامه است. خط آهنی که در شهر رشت به بندر کاسپین در حال انجام می باشد در ماه های ابتدای سال ۱۴۰۲ به پایان می رسد. این افتتاح سبب خواهد شد که عملا کریدوری که از شمال بوسیله ریل به شهر رشت می آید و با کریدور جاده ای تا بندرعباس می رود ظرفیت مناسبی را در زمینه ترانزیت و حمل کالا به کشور بیفزاید.
حمل و نقل ترکیبی در دستور کار وزارت راه و شهرسازی است
وی ادامه داد: در کنار توسعه حمل و نقل ریلی، توسعه حمل و نقل جاده ای و گسترش زیرساخت های بندری در دستور کار وزارت راه و شهرسازی است که در سال ۱۴۰۲ به سرعت این پروژه ها به پایان می رسد.
وزیر راه و شهرسازی یکی از خطوط اصلی ریلی را شبکه ریلی شرق کشور از چابهار تا سرخس برشمرد و اظهار داشت: این خط ریلی ظرفیت خوبی را برای تولید و اقتصاد کشور دارد که تکمیل این خط نیز در برنامه های وزارت راه و شهرسازی است.
ناوگان هوایی در ۶ ماهه نخست سال جدید توسعه می یابد
بذرپاش در ادامه بر توسعه ناوگان هوایی اصرار کرد و اظهار داشت: ناوگان هوایی فرسودگی زیادی داشت که در همین مدت کوتاه تعداد قابل توجهی به ناوگان هوایی اضافه گردید و در شش ماهه ابتدای سال جدید ناوگان هوایی نوسازی می شود.
وی اشاره کرد: تکمیل و توسعه فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) به عنوان هاب اصلی منطقه ای در دستور کار است و این فرودگاه مهم طی دو تا سه سال آینده به یک ظرفیت فرودگاهی بین المللی معتبر تبدیل خواهد شد.
منبع:

1402/01/01
20:50:56
0.0 / 5
150
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , صنعت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری