راه آهن رشت - انزلی به کجا رسید؟

راه آهن رشت - انزلی به کجا رسید؟

به گزارش ارتباط با مشتری، به قول مدیرعامل شرکت ساخت، راه آهن رشت - انزلی پیشرفت فیزیکی حدود ۸۵ درصدی دارد که با تأمین اعتبار حدود ۵۰۰ میلیارد تومانی، امسال آماده بهره برداری شود.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، خط ریلی قزوین - رشت بعد از افتتاح در سالهای گذشته قرار بود تا بندر کاسپین و بعد از آن انزلی ادامه پیدا کند تا دریای خزر از راه ریل به خلیج فارس متصل شود. اما برای ریل گذاری در این راه مشکلات بسیاری به وجود آمد که یکی از آنها تاخیر در دریافت مجوز زیست محیطی برای راه آهن رشت – انزلی بود.
با این حال، شهریور ماه ۱۳۹۹ ریل گذاری در این راه آغاز و مقرر شد تا پایان این سال، خط ریلی تکمیل شود که این اتفاق نیفتاد.
به دنبال آن سال قبل هم استاندار گیلان تکمیل پروژه های مهم این استان همچون راه آهن رشت به انزلی را امری ضروری خواند که باید هرچه سریع تر و با رعایت استانداردها به انجام رسد.
بیشتر بخوانید قطار رشت کی به انزلی می رسد؟ خط ریلی رشت - انزلی در انتظار مجوز محیط زیست البته اخیرا باز هم این پروژه به جریان افتاده و موافقت محیط زیست هم کسب شده است؛ در این خصوص خیراله خادمی چند روز پیش و طی سفر به استان گیلان و بازدید از مراحل اجرایی پروژه راه آهن رشت-انزلی، این راه آهن را یکی از چهار طرح ریلی اولویت دار کشور نامید و اظهار داشت: راه آهن رشت-انزلی بعنوان بخش مهمی از کریدور شمال-جنوب با پیشرفت فیزیکی حدود ۸۵ درصد با رعایت کیفیت و سرعت مناسبی در حال اجرا می باشد.
وی پیشرفت فیزیکی زیرسازی طرح را ۹۱ درصد اعلام نمود و افزود: هم اکنون زیرسازی این محور ریلی مهم ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که ۲۱ کیلومتر آن هم با استفاده از ریل ملی و توان و تخصصی مهندسان ایرانی ریل گذاری شده است.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه از برنامه زمان بندی اجرا و تأمین مالی پروژه اطلاع داد و اظهار داشت: به منظور اتمام بخش های باقیمانده این مسیر ریلی حدود ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است تا این پروژه امسال آماده بهره برداری شود. علیرغم مشکلات تأمین مصالح خاکریزی در استان، بیشتر از ۵/۲ میلیون مترمکعب خاکریزی انجام شده و ۲۱۰ دستگاه از پل های بزرگ و کوچک مسیر هم تکمیل شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: حدود ۲۵ کیلومتر از مسیر راه آهن رشت- انزلی کیلومتر با راه آهن رشت-کاسپین مشترک است و مطالعات و طراحی بخش های باقیمانده هم با هماهنگی سازمان محیط زیست کشور در حال انجام می باشد که عملیات اجرایی آن بعد از اتمام فاز اول در چارچوب فاز دوم قابل اجرا خواهد بود.
منبع:

1402/04/16
13:27:19
0.0 / 5
301
تگهای خبر: استاندارد , شركت , كشور , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان ارتباط با مشتری
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری