عوارض خروج از كشور به ایرلاین های خارجی تحمیل شود

عوارض خروج از كشور به ایرلاین های خارجی تحمیل شود

ارتباط با مشتری: افزایش نرخ عوارض خروج از كشور كه در لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ در نظر گرفته شده در طول روزها گذشته افكار عمومی را به طور جدی با خود درگیر كرده و انتقادات زیادی از جانب مردم برانگیخته است.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، طبق این پیشنهاد دولت و در صورت تایید مجلس شورای اسلامی نرخ عوارض خروج از كشور حدود سه برابر افزایش یافته و برای سفرهای دوم و سوم هم به شكل تساعدی افزایش می یابد.

این مبحث از یكسو برای مسافران و از جانب دیگر برای تاجران و فعالان اقتصادی كه تعداد زیادی سفر خارجی در طول سال تجربه می كنند مشكلاتی به وجود آورده و خیلی از آنها معتقدند این مساله در كنار تاثیر مستقیم در افزایش هزینه ها می تواند تاثیراتی در افزایش قیمت تمام شده برخی كالاها و تورم هم به وجود بیاورد.

در كنار آن فعالان صنعت هواپیمایی هم معتقدند با عنایت به این كه تعداد قابل توجهی از ایرلاین های ایرانی بخش زیادی از درآمدهای خویش را از محل پروازهای بین المللی منطقه ای به دست می آورند این سیاست جدید برای آنها مشكل ساز شده و امكان رقابت با شركت های بزرگ منطقه ای را از بین می برد.

این مساله در حالی است كه خیلی از ایرلاین های ایرانی در طول ماه هایی كه از اجرای برجام گذشته كوشیده اند با خرید هواپیماهای جدید یا نهایی كردن قراردادها در این زمینه شانس خویش را برای رقابت با این شركت های منطقه ای بالا برند. از این رو به نظر می رسد برای خروج از این شرایط بتوان انتظار داشت راه حلی میانه در نظر گرفته شود كه در نهایت منافع ملی كشور را تامین می كند.

آرمان بیات – كارشناس صنعت هواپیمایی - درباره این راه حل به ایسنا، اظهار داشت: با عنایت به این كه هم اكنون تعداد قابل توجهی از پروازهای بین المللی ایران از جانب شركت های خارجی انجام می گردد می توان انتظار داشت با تولید تغییراتی در نحوه گرفتن این عوارض خروج از كشور دیگر اهداف بلندمدت ایران هم مدنظر قرار گیرد.

به گفته وی، می توان در مسیرهایی كه ایرلاین های ایرانی در آنها پروازهای مستمر و برنامه ای دارند عوارض خروج را افزایش داد و در رابطه با مسافرانی كه از ایرلاین های ایرانی برای سفرهای بین المللی شان استفاده می كنند تخفیف هایی قائل شد.

بیات اضافه كرد: با چنین راهكاری از یكسو برنامه مدنظر دولت اجرایی می گردد و از جانب دیگر مسافران شركت های ایرانی می توانند ضمن حمایت از ایرلاین های داخلی با هزینه كمتری هم سفرهای خویش را مدیریت كنند تا بدین ترتیب این عوارض در جهت پیگیری منافع و سیاست های ملی عمل كند.

هر چند باید به طور دقیق سیاست های مدنظر در اجرای چنین برنامه ای از جانب نهادهای ذیربط برنامه ریزی شود، اما صرف پیگیری آن می تواند تهدید به وجود آمده در نارضایتی مسافران ایرانی از افزایش عوارض خروج را به فرصتی برای حمایت از سرمایه گذاران داخلی تبدیل كند.
1396/09/24
13:12:53
5.0 / 5
4456
تگهای خبر: صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری