معاون وزیر راه و شهرسازی:

سال آینده جهش قیمت مسكن نداریم

سال آینده جهش قیمت مسكن نداریم

ارتباط با مشتری: معاون مسكن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه بازار مسكن هم اكنون خالی از سفته بازان است، اظهار داشت: مصرف كنندگان واقعی به افزایش ۵۰ درصدی معاملات مسكن كمك كرده اند اما جهش قیمت در سال آینده نخواهیم داشت.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، حامد مظاهریان در جمع خبرنگاران اظهار نمود: افزایش ملایمی را در قیمت مسكن و تعداد مبایعه نامه ها داریم كه جای نگرانی نیست. من می توانم این اطمینان را بدهم كه تا سال آینده هم این فرآیند به نفع خریداران مصرفی بازار است و جایی برای سفته بازان نیست.
وی اضافه كرد: در آذرماه افزایش ۵۰ درصدی را در تعداد معاملات نسبت به آذرماه سال قبل شاهد بودیم. اگر آمار دی ماه بیاید می توان دقیق تر اظهار نظر كرد اما فكر می كنم آمار دی ماه مقداری تعدیل شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه وقتی آمار سالانه بازار مسكن را نگاه می نماییم افزایش قیمت نگران كننده نیست و تا حدود نرخ تورم است، خاطرنشان كرد: خوشبختانه دولت توانسته هنوز این بازار را خالی از بازار سودآوری های كاذب نگه دارد.
مظاهریان در پاسخ به گمانه زنی ها در خصوص رشد قیمت مسكن در سال آینده اظهار داشت: ۵۰ درصد تعداد مبایعه نامه ها افزایش یافته و اینكه اعلام می كنند قیمت جهش می كند جوسازی كسانی است كه می خواهند آپارتمانهای خویش را گران بفروشند.
وی ادامه داد: در تهران ۴۹۰ هزار خانه خالی داریم كه به سختی می توان برای آنها مشتری پیدا كرد. بازار عمومی فعلا برای قشر متوسط است و هنوز سودآوری اینبازار كمتر از سپرده گذاری بانك است. ولی خوشبختانه همه نشانه ها مثبت است كه بازار مسكن به سمت رونق در حال حركت است. بنابراین این اطمینان را می دهم كه در ماه های پیش رو و سال آینده جهش های قیمتی شدید نخواهیم داشت.
معاون مسكن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی درباره این صحبت كه بعضی می گویند بازار مسكن دچار ركود تورمی شده است اظهار داشت: من متوجه ركود تورمی نمی شوم. اساسا بازارها، بازارهای ركود و رونق هستند. اگر دید كلی به بخش مسكن داشته باشیم و موجودی كافی كه وجود دارد می بینیم فقط خانه های گران قیمت نیستند كه خالی مانده اند. به صورت مثال در شهر پرند حدود ۷۰۰۰ مسكن مهر بدون متقاضی داریم؛ ازاین رو در سطوح مختلف، قیمتهای فعلی نگران كننده یا نشان دهنده جهش قیمت نیستند.1396/10/30
14:52:31
5.0 / 5
5079
تگهای خبر: تورم , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری