اخطار سازمان ملل درباره چالش دلهره آور بیكاری جوانان در جهان

اخطار سازمان ملل درباره چالش دلهره آور بیكاری جوانان در جهان

ارتباط با مشتری: سازمان ملل در گزارشی، بیكاری جوانان را چالشی دلهره آور برای سیاست گذاران سراسر جهان دانست.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، سازمان ملل در گزارش خود ارتقای اشتغال كامل و سازنده و كار مناسب برای همگان را از اجزای اصلی شعار ۲۰۳۰ برای رسیدن به توسعه پایدار دانست. با وجود شتاب گرفتن فعالیت های اقتصادی، شاخص های اخیر بازار كار، نشان دهنده پیشرفتی تدریجی به سمت این هدف در بیشتر اقتصادهای توسعه یافته، در حال گذار و در حال توسعه هستند. در كشورهایی چون آلمان، ژاپن، مكزیك و آمریكا، نرخ بیكاری به سطوح پایین مورد انتظار رسیده اند.

حدود ۲۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان بیكارند و به علاوه، بیش از ۴۰ درصد جمعیت شاغل در كشورهای با درآمد پایین، در فقر مطلق زندگی می كنند. در همین حال، بیش از ۴۰ درصد كاركنان جهان مشاغل صدمه پذیر داشته یا دسترسی كمی به حمایت های اجتماعی دارند و یا اصلا دسترسی ندارند، درآمد ناپایداری دارند و امنیت شغلی شان در سطح پایینی قرار دارد.

امنیت شغلی طی یك دهه اخیر در خیلی از اقتصادها بدتر شده است و در مقابل سهم كارهای پاره وقت با درآمد غیرثابت افزایش یافته است، قدرت چانه زنی كمتر شده و نابرابری افزایش یافته است. زنان و جوانان بیش از سایرین در دورنمای شغلی خود با چالش مواجهند. هر دو گروه نرخ بیكاری بالاتری از حد متوسط دارند و جوانان با احتمال سه برابر بیشتر از افراد بالغ بیكار می مانند.

سطوح بالای بیكاری جوانان همینطور یكی از علل پیشرفت و توسعه كندتر، كمبود صداقت اجتماعی و ریسك بالاتر ناآرامی های اجتماعی است كه لازم است با در نظر گرفتن این هزینه ها، بیشتر با جوانان همراه شد، شرایط انتقال آنها به كار را هموار كرد و ارتقای كیفیت مشاغل موجود را اولویت حیاتی قرار داد.

در سراسر جهان، جوانان با چالش های معینی هنگام ورود به كار مواجهند. افراد جوان به نسبت سایرین با خطر بیشتری برای نداشتن امنیت شغلی و یا اشتغال كوتاه مدت و غیر رسمی مواجهند. بیش از سه چهارم جوانان شاغل در مشاغل غیررسمی فعالند و از كمبود حمایت اجتماعی و جریمه های بالا در دستمزد خود رنج می برند. در نتیجه ۱۶۰ میلیون شاغل جهان در سراسر جهان در فقر به سر می برند. نرخ بیكاری جهانی جوانان از ۱۲.۳ درصد سال ۲۰۰۶ به ۱۳ درصد در سال ۲۰۱۷ افزایش پیدا كرد.

بنا بر اعلام، بازار كار اروپا رو به بهبود است، هرچند كه تنوع قابل توجهی بین كشورهای مختلف این قاره دیده می گردد. نرخ بیكاری در اتحادیه اروپا به ۷.۳ در نوامبر سال قبل رسید كه در مقایسه با ۸.۳ درصد مدت مشابه سال قبل، كاهش نشان داده است. این كمترین نرخ بیكاری ثبت شده از اكتبر ۲۰۰۸ است. كمترین نرخ بیكاری متعلق به جمهوری چك با ۲.۵ درصد و آلمان و مالت با ۳.۶ درصد است اما از سوی دیگر نرخ بیكاری در یونان و اسپانیا كماكان بالاست و به ترتیب ۲۰.۵ و ۱۶.۷ درصد است.

در خاورمیانه هم بیكاری یكی از مشكلات جدی منطقه باقی مانده است. به علت تغییرات ساختاری در جمعیت و سطح تحصیلات، الگوی اشتغال در منطقه غرب آسیا كمتر دارای چرخه ای منظم بوده است. در اكتبر ۲۰۱۷، نرخ بیكاری افراد دارای مدرك تحصیلی بالاتر از دیپلم در تركیه برای مردان ۹ درصد و برای زنان ۱۸.۱ درصد بوده اما نرخ بیكاری افراد دارای مدرك تحصیلی دیپلم و كمتر برای مردان ۸.۲ درصد و برای زنان ۱۰.۹ درصد بوده است.

در عربستان هم روندی مشابه به چشم می خورد و ۷.۳ درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی مرد عربستان و ۳۳.۹ درصد زنان در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷ بیكار بودند، ۴۰ درصد كل بیكاران عربستان را فارغ التحصیلان زن تشكیل می دهند.
1396/11/15
14:44:34
5.0 / 5
5623
تگهای خبر: اشتغال , درآمد , شغل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری