معاون توسعه روستایی و مناطق محروم كشور:

63 درصد بیكاران كشور دیپلم و بالاتر هستند

63 درصد بیكاران كشور دیپلم و بالاتر هستند

ارتباط با مشتری: معاون توسعه روستایی و مناطق محروم كشور اظهار داشت: 63 درصد بیكاران كشور دیپلم و بالاتر هستند و این یعنی اینكه شغل های سنتی جذابیت لازم را ندارند.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، دكتر سید ابوالفضل رضوی در نشست بررسی تسهیلات طرح توسعه روستایی ایلام با اشاره به اینكه اگر فرمایشات امام (ره) در كشور پیاده شود، صدور انقلاب به راحتی ممكن است، اظهار نمود: امام راحل (ره) خواهان ورود مستضعفان در فعالیت های اقتصادی بود. می توان یك تخم مرغ از یك روستایی گرفت و سهامدارش كرد. كار فرهنگی و آموزشی برای ورود روستائیان به عرصه كارآفرینی زمان بر بوده و مشاركت مردم به صرف جلسات محقق نمی گردد.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم كشور اظهار داشت: در جهت كارآفرینی ما تعدادی را برای آموزش به خارج از كشور و استان های صنعتی فرستادیم، به طوریكه امروز 9 قطعه موتور خودرو در روستای «نیستانك» نایین تولید می گردد. تحصیل كرده ما به دنبال شغلی است كه هم از نظر روحی و هم از نظر مالی برای وی خوشایند باشد.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم كشور به ضرورت گذر از تولید صرف اشاره و اظهار داشت: در امر تولید، تولید زنجیره، فراوری محصول و بازاریابی محصول باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
وی در مورد اعتبارات طرح اشتغال پایدار روستایی هم اظهار داشت: 30 درصد از اعتبارات این طرح برای تولید رقابت بین استانها در نظر گرفته شده است و استان های فعال، بیشتر از این تسهیلات استفاده می نمایند. برای جذب اعتبارات نیاز به تلاش، سرعت و دقت عمل داریم. هم اكنون اختیار استان ها برای پرداخت تسهیلات، 2.5 میلیارد تومان است كه در حال كوشش برای افزایش آن به مبلغ 5 میلیارد تومان هستیم.
وی ضمن تاكید بر امر نظارت در پرداخت تسهیلات تصریح كرد: هم اكنون تنها 25 درصد سهم استانها ابلاغ گردیده است و بقیه سهم هم بعد از جذب ابلاغ اولیه، در اختیار استانها قرار خواهد گرفت.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم كشور در مورد تولید شرایط سهل و آسان برای تأمین وثایق اظهار داشت: اسناد روستایی، محل طرح، وسایط نقیله طرح، سفته و تأییدیه شورای اسلامی روستا، بخشدار و فرماندار برای تأیید ساختمان های فاقد سند در نظر گرفته شده است و متقاضیان برای تأمین وثایق با مشكل خاصی مواجه نخواهند شد.
زرگرپور، معاون معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم كشور هم به رفع مشكلات طرح، اشاره و بیان كرد: با دریافت ایرادات و مشكلات موجود در مسیر اجرای طرح، با سرعت برطرف می شوند و در اجرای این طرح از وجود مشاوران و تسهیلگران بهره گرفته خواهد شد.
وی با اشاره به اینكه بانك ها خلاف بخش نامه ها عمل نكنند، خاطرنشان كرد: معیار، استقرار واحدها در روستاهاست و بانك ها و متولیان در طرح توسعه اشتغال سرعت، دقت و تلاش را مد نظر داشته باشند.
«قاسم سلیمانی دشتكی» استاندار ایلام هم در این نشست اظهار نمود: ایلام، استان منحصر به فردی است كه در آن مزیت ها و پتانسیل های لازم برای توسعه همچون مرز، نفت و گاز، آب و خاك مناسب و گردشگری وجود دارد اما متأسفانه تابحال از این مزیت ها برای توسعه استان استفاده لازم و مناسب نشده است.
استاندار ایلام به سابقه عمران و آبادانی روستاها در دوران بعد از انقلاب اشاره و بیان كرد: دولت و نظام در 39 سال قبل بسیار به فكر عمران و آبادانی روستاها بوده اند و زیرساخت های مناسب را برای روستاها بوجود آورده اند، اما به دلیل كم توجهی به اشتغال روستایی، امروز با مشكل مهاجرت روستائیان مواجه هستیم.
وی ابراز امیدواری كرد، جهش مثبتی در زمینه اقتصاد روستاها تولید شود.
1396/11/22
17:11:27
5.0 / 5
5117
تگهای خبر: اشتغال , بانك , تسهیلات , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری