آمارهای بانك جهانی نشان داد

تعداد زنان مدیر در شرق آسیا بیش از زنان اروپایی است

تعداد زنان مدیر در شرق آسیا بیش از زنان اروپایی است

ارتباط با مشتری: تنها در یك شركت از هر پنج شركت، سمت مدیر عاملی یا مدیران رده بالا در اختیار زنان است و این نسبت در شركت های كوچك تر بیش تر از شركت های بزرگ است.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، بانك جهانی در گزارشی به مناسبت روز جهانی زن، نسبت به انتشار آمار اشتغال زنان در سمت های مدیریتی رده بالا اقدام كرده و افزوده است تنها در كشورهای تایلند و كامبوج، زنان سمت های مدیریتی بالاتری در شركت های مختلف نسبت به مردان دارند.

بانك جهانی معرفی بهتر قابلیت زنان در كسب و كارها را مهم خوانده و آن را سبب تضمین تنوع دیدگاه ها و ایده ها دانسته است. بانك جهانی هم چنین اعلام نمود در شركت هایی كه مدیران عامل آن ها زن هستند، احتمال آن كه سهم كاركنان زن افزایش یابد بیشتر است.

بنا بر اعلام بانك جهانی، تا آخر سال ۲۰۱۶ سهم زنان از مدیران ارشد شركت های كوچك، متوسط و بزرگ در منطقه آسیا- اقیانوسیه با ۳۳ درصد بیش تر از سایر نقاط و در خاورمیانه با پنج درصد، كمتر از سایر نقاط بوده است. بعد از منطقه آسیا- اقیانوسیه، منطقه آمریكای لاتین و كارائیب با ۲۱ درصد قرار دارد و منطقه اروپا و آسیای مركزی با ۱۹ درصد در رده سوم ایستاده است.

منطقه صحرای آفریقا با ۱۶ درصد و جنوب آسیا (ایران در این منطقه قرار دارد) با ۱۱ درصد بالاتر از منطقه خاورمیانه قرار دارند.
1396/12/19
17:17:07
5.0 / 5
4851
تگهای خبر: بانك , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری