انتقادها ادامه دارد؛

واریز سهم درمان به خزانه با لابی وزارت بهداشت

واریز سهم درمان به خزانه با لابی وزارت بهداشت

ارتباط با مشتری: در صورتی كه نمایندگان كارفرما و كارگری معتقدند واریز سهم درمان به خزانه به علت اجرا ناموفق طرح تحول سلامت بوده است سخنگوی وزارت بهداشت می گوید كه این مصوبه هیچ ارتباطی با این وزارتخانه ندارد.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبكه خبر، اعضای كارگری و كارفرمایی شورای عالی كار با حضور در برنامه «تیتر امشب» با اعتراض به مصوبه اجبار تامین اجتماعی به واریز تمام سهم درمان از حق بیمه به خزانه، انتقاد خویش را متوجه وزارت بهداشت و طرح تحول سلامت كردند و معتقد بودند این پیشنهاد دولت برای تامین كسری بودجه طرح تحول سلامت است.
در این برنامه اصغر آهنی ها، عضو هیئت مدیره كانون كارفرمایان با بیان این كه سازمان تامین اجتماعی سازمانی عمومی و غیر دولتی است و سهامداران آن عموما كارگران و كارفرمایان هستند اضافه كرد: وزارت بهداشت برای طرح تحول سلامت سند دقیق و برنامه دقیقی نداشت و طرح را به صورت غلط و ناقص اجرا كرد به نحوی كه ظرف ۳ سال دو برابر هزینه های درمان ۳۰ سال قبل به سازمان تامین اجتماعی، تحمیل شد و سبب شدند عده ای از پزشكان درآمدهای نجومی كسب كنند.
آهنی ها با اشاره به اینكه ما پاسدار مبالغی هستیم كه كارگران و كارفرمایان به حساب تامین اجتماعی واریز می كنند اظهار داشت: دولت سال ۹۲ خیلی از بدهی های خود به تامین اجتماعی را در قالب واگذاری كارخانجات و... پرداخت كرد حالا می گویند بنگاهداری نكنید و می خواهند همان كارخانه ها را كه خودشان واگذار كردند، بگیرند.
عضو هیئت مدیره كانون كارفرمایان با تاكید بر اینكه ما درصورتی از طرح تحول سلامت دفاع می نماییم كه به صورت یكسان اجرا شود، به لابی وزارت بهداشت در مجلس برای تصویب مصوبه «واریز سهم درمان به خزانه» اعتراض كرد و اظهار داشت: اسناد لابی گری وزارت بهداشت در مجلس موجود است.
عضو كارفرمایی شورای عالی كار همینطور اظهار داشت: ما اعتقاد داریم وزارت بهداشت با طرح تحول سلامت، بنیان سلامت جامعه را نابود كرده است و این وزارتخانه باید پاسخگو باشد كه چرا طرح تحول سلامت را غلط اجرا كرده است.
واریز منابع درمان تامین اجتماعی به حساب خزانه چه ربطی به وزارت بهداشت دارد؟
در این برنامه دكتر حریرچی سخنگوی وزارت بهداشت در ارتباط تلفنی با برنامه در پاسخ به انتقادات اظهار داشت: طرح تحول سلامت مهمترین دستاورد دولت شناخته شده است و بیشترین نفع را هم خود كارگران عزیز و افراد كم درآمد از اجرای این طرح برده اند.
حریرچی با اشاره به اینكه پیش از اجرای طرح تحول سلامت سالانه ۷۰۰ هزار نفر به خاطر هزینه های درمان فقیر می شدند، اظهار داشت: باید دوستان توجه نمایند كه چند درصد از كارگران و كارفرمایان در بیمارستان های دولتی درمان می شوند. ۸۲ درصد همین اقشار از وضعیت درمان در بیمارستان های دولتی ابراز رضایت كرده اند.
این مسئول دولتی با اشاره به اینكه بیمه شده های تامین اجتماعی از منابع طرح تحول ۴۳ درصد بهره برده اند، اظهار داشت: با اجرای طرح تحول سلامت، پرداختی بیمه شدگان هم از ۳۷ درصد به ۶ درصد كاهش یافته است.
سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به این كه بند ز تبصره ۷ بودجه، پیشنهاد دولت، مصوب مجلس و با تایید شورای نگهبان بوده است اظهار داشت: من نمی دانم این مورد چه ربطی به وزارت بهداشت و طرح تحول سلامت دارد.

1396/12/22
16:30:42
5.0 / 5
4798
تگهای خبر: بودجه , درآمد , كارگر , كارگران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری