جهانگیری در جمع خبرنگاران:

مهمترین چالش دولت در سال آینده اشتغال و معیشت مردم است

مهمترین چالش دولت در سال آینده اشتغال و معیشت مردم است

ارتباط با مشتری: معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینكه مهمترین چالش سال آینده اشتغال و معیشت مردم است، تصریح كرد: باید در سال آینده برای این مورد برنامه های جدی تری تدوین نماییم.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در حاشیه آخرین جلسه هیئت دولت در سال ۹۶ و در جمع خبرنگاران اشتغال و معیشت مردم را مهمترین چالش دولت در سال آینده برشمرد و اظهار داشت: باید در سال آینده برای این مورد برنامه های جدی تدوین نماییم كه مهمترین آنها افزایش سرمایه گذاری است.
وی اضافه كرد: نیازمند این هستیم كه بخش خصوصی و شركت های دولتی منابع خویش را به سمت سرمایه گذاری در این حوزه بیاورند و بعد از آن به دنبال سرمایه گذاری خارجی باشیم.
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینكه اصلی ترین نیاز سرمایه گذاری امنیت آن است، تصریح كرد: هیچ نهادی نباید مانع فعالیت بخش خصوصی شود و مهمترین پیام سیاست های اصل ۴۴ هم همین است كه توسعه بخش خصوصی هیچ مشكلی را به وجود نخواهد آورد.
جهانگیری با اشاره به اینكه ایران مزیت های زیادی برای جذب منابع خارجی دارد، خاطرنشان كرد: نظام بانكی باید در سال آینده نقش جدی تری را ایفا كند. امروز در دولت مصوبه ای را داشتیم كه بر مبنای آن برای چین خط فاینانس ۱۰ میلیارد دلاری بوجود آمد.
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینكه درآمد مردم در سال های گذشته كاهش چشمگیری داشته است، تصریح كرد: نیازمند سیاست های اصلاحی هستیم تا طبقات ضعیف و قشر حقوق بگیر كه قدرت خریدشان كاهش یافته، افزایش پیدا كند.
جهانگیری با اشاره به اینكه دولت دوازدهم از ابتدای شروع به كار خود تحت فشار سیاسی كار را آغاز كرد، اظهار داشت: تمایل دارم دولت در فضای آرامی كار را ادامه دهد اما اگر شرایط اقتضا كند در میدانی كه فراهم گردد، مسائل را بیان خواهم كرد اما فعلاً ترجیح می دهم در آرامش ادامه دهیم.
وی با اشاره به اینكه كشور با چالش های بزرگی روبرو است، بیان كرد: بعضی از مشكلات كشور به ابرچالش تبدیل گشته است. مانند مسئله آب كه امروز به مسئله ای سیاسی، اجتماعی و امنیتی تبدیل گشته است.
معاون اول رئیس جمهور اضافه كرد: راهكار مسائل مختلف كشور، راهكار سیاسی است و امروز راهكار فنی و تكنیكی چندان كارایی ندارد.
وی در پاسخ به سوالی در مورد تقویت بنیه دفاعی كشور اظهار داشت: بر سر آنچه كه بر مبنای دكترین دفاعی كشور تنظیم شده است، مذاكره نخواهیم كرد. تجربه به ما ثابت كرده است كه در شرایط سخت تنها می مانیم. قدرت دفاعی ما برای دفاع از ملت و منطقه است و بر سر آن مذاكره نخواهیم كرد.
معاون اول رئیس جمهور اضافه كرد: دولت از مدتها قبل برای همه حالت هایی كه برای برجام ممكن است به وجود آید، سناریوهایی را پیش بینی كرده است اما امیدواریم غربی ها و آمریكائی ها اشتباه نكنند و از فضای به وجود آمده برای تعامل با ایران استفاده كنند.
جهانگیری در انتها با اشاره به اینكه در اولین روز سال 97 از مناطق زلزله زده كوهبنان كرمان بازدید خواهد كرد، اظهار داشت: امیدوارم سال آینده سالی با دغدغه های كمتر برای ملت ایران باشد.

1396/12/28
19:52:09
5.0 / 5
5269
تگهای خبر: اشتغال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری