گزارش میدانی ایسنا از وضعیت سفرهای نوروزی هوایی و ریلی

گزارش میدانی ایسنا از وضعیت سفرهای نوروزی هوایی و ریلی

ارتباط با مشتری: با آغاز دور نخست سفرهای نوروزی سال ۱۳۹۷ بخش قابل توجهی از ظرفیت حمل و نقل عمومی ایران در عرصه های ریلی و هوایی مشغول به جا به جایی مسافران نوروزی شده است. مسافرانی كه در ایام نخست این سفرها به نظر می رسد كه از شرایط راضی هستند.


حضور خبرنگار ایسنا در فرودگاه مهرآباد تهران نشان داده است كه با وجود گسترده بودن برنامه ریزی های انجام شده برای پروازهای نوروزی كه تعداد قابل توجهی از آنها در طول روزهای انتهایی اسفند ماه صورت می گیرد شرایط ترمینال ها عادی گزارش می گردد.

طبق آمارهایی كه فرودگاه مهرآباد در ایام ابتدایی این دور از سفرها اعلام نموده است، تابحال نزدیك به ۲۰۰ هزار مسافر نوروزی از این فرودگاه جابه جا شده اند و همین فرایند احیانا تا آخر تعطیلات سال نو ادامه خواهد داشت.

حضور خبرنگار ایسنا در جمع مسافران این فرودگاه نشان داد كه با وجود افزایش نسبی قیمت بلیت هواپیما، مسافران چندان از شرایط نرخ های امسال ناراضی نیستند.

این اتفاق در حالی رخ داده است كه در نوروز دو سال قبل و بعد از آزادسازی قیمت بلیت هواپیما برای تعدادی از پروازها نرخ های نجومی تعیین شده بود.

اما بعد از آن سازمان هواپیمایی كشوری در هماهنگی با ایرلاین ها قیمت ایام پر ترافیك مانند نوروز را به شكلی هماهنگ مدیریت كرده تا قیمت ها به شكل افسار گسیخته گران نشود.

در ترمینال های مهر آباد هم اگر پروازی هم چنان ظرفیت خالی برای مسافر گیری داشت، قیمت بلیت چندان بالا نرفته بود و حداكثر جابه جایی ها بین ۷۰ تا ۱۵۰ هزار تومان می شد. در شرایط نوروز چندان غیر طبیعی به شمار نمی رود.

البته پروازهای چارتری كه پیش از عید با قیمت های بسیار پایین میان مسافران توزیع می شدند، در نوروز با افزایش قابل توجهی روبرو شده است، اما هم چنان در قیاس با قیمت های عجیب چند سال قبل فاصله قابل توجهی دارند.هم چنین خبرنگار ایسنا در جریان بازدید وزیر راه و شهرسازی از ایستگاه راه آهن تهران به جمع مسافران قطار رفت و وضعیت قطارهای نوروزی را از آنها جویا شد كه خیلی از آنها از شرایط خود به صورت نسبی راضی بودند.

هر چند كه تعدادی از مسافران از قدیمی بودن بعضی از قطارها شكایت داشتند، اما حركت منظم و امكانات موجود در ایستگاه های راه آهن اصلی ترین مسائلی بود كه مردم از آنها ابراز رضایت می كردند.

همچنین با عنایت به این كه در خلال دو سال قبل وزارت راه و شهرسازی و شركت راه آهن با افزایش قیمت بلیت قطار موافقت نكرده اند مسافران ریلی مشكل خاصی با نرخ های فعلی بلیت هم ابراز نمی كنند. هر چند كه قیمت بلیت بعضی از قطارها با بلیت پرواز برابری یا نزدیكی می كند، اما پیگیری خبرنگار ایسنا نشان داده است كه ظرفیت قطارهای با امكانات بیشتر و بلیت گران تر زودتر از دیگر قطارها فروخته می گردد.طبق برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی در نوروز امسال بیش از یك میلیون و ۸۰۰ هزار صندلی ظرفیت برای سفرهای نوروزی ریلی در نظر گرفته شده است كه تا به امروز با وجود به فروش رفتن ظرفیت بعضی از مسیرهای پر تردد هم چنان در خیلی از روزها قطارهای موجود ظرفیت خالی دارند.

همچنین با عنایت به این كه برای سوار شدن به قطار نیاز به عرضه كارت شناسایی رسمی وجود دارد، عملا امكان به وجود آمدن بازار سیاه و افزایش قیمت ها نیست و از این رو هم اكنون بازارهای هوایی و ریلی ایران در آستانه آغاز سال نو شمسی در آرامشی نسبی به سر می برند.
1397/01/01
11:15:47
5.0 / 5
4750
تگهای خبر: قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری