توافق نمایندگان كارگری و كارفرمایی برای دستمزد 97

توافق نمایندگان كارگری و كارفرمایی برای دستمزد 97

ارتباط با مشتری: بعد از ساعت ها مذاكرات فشرده درباره تعیین رقم دستمزد كارگران در سال 97، سرانجام نمایندگان كارگری و كارفرمایی با افزایش 19.5 درصدی حداقل دستمزد به توافق رسیدند.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا آخرین خبرها از جلسه دستمزد سال 97 از آن حكایت می كند كه اعضای كارگری و كارفرمایی شورای عالی كار در جلسه امروز با افزایش 19.5 درصدی حداقل دستمزدها در سال آینده و افزایش 12 درصدی سایر سطوح مزدی به علاوه 24188 ریالی مزد روزانه به صورت كلی موافقت كردند.
البته با عنایت به این كه این توافق بدون حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و وزیر امور اقتصادی و دارایی و تنها با حضور وزیر كار و رفاه اجتماعی صورت گرفته است برای تصویب نهایی نیاز به جلب رضایت این دو وزیر هم دارد.
در روز های گذشته نشست های فشرده مزدی میان گروههای كارگری و كارفرمایی با حضور وزیران عضو شورای عالی كار برگزار شده بود ولی به علت اختلاف نظر شدید دو طرف هیچ یك از جلسات سرانجام به نتیجه نرسید تا جلسات دستمزد سال 96 طولانی تر از سال های گذشته باشد.
در صورت افزایش 19.5 درصدی، حداقل دستمزد كارگران در سال آینده به یك میلیون و 114 هزار تومان خواهد رسید.
شورای عالی كار سال قبل با افزایش 14.5 درصدی دستمزد موافقت نمود و بدین ترتیب حداقل دستمزد كارگران از 812 هزار تومان به 930 هزار تومان افزایش یافت.

/


1397/01/02
11:03:01
5.0 / 5
4743
تگهای خبر: كارگر , كارگران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری