مهر خبر می دهد؛

آغاز چانه زنی برای تعیین مزد سایر سطوح، احتمال نهایی شدن تا امشب

آغاز چانه زنی برای تعیین مزد سایر سطوح، احتمال نهایی شدن تا امشب

ارتباط با مشتری: نشست تعیین دستمزد ۹۷ با حضور نمایندگان كارگری و كارفرمایی به ریاست علی ربیعی وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی شروع شد.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، در حالی نشست تعیین تكلیف دستمزد ۹۷ كارگران از دقایقی پیش به ریاست وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی آغاز شد، كه نمایندگان كارگری و كارفرمایی در جلسات روزهای پایانی اسفندماه به صورت ضمنی در مورد افزایش حدود ۲۰ درصدی دستمزد «حداقلی بگیران» توافق كردند.
اما از آنجایی كه میزان افزایش دستمزد برای دو گروه كارگران یعنی «حداقلی بگیران» و «سایر سطوح مزدی» متفاوت می باشد، نمایندگان كارگری و كارفرمایی به علت اختلاف نظر در مورد میزان افزایش دستمزد «سایر سطوح مزدی» به توافق نرسیدند تا ادامه نشست مزد به فروردین ماه موكول شود.
بر هیمن اساس، از دقایقی قبل چانه زنی شركای اجتماعی یعنی نمایندگان كارگری، كارفرمایی و دولت شروع شد تا پرونده دستمزد ۹۷ امروز بسته شود.
هر چند به احتمال زیاد در نشست امروز پرونده دستمزد ۹۷ بسته می گردد اما ممكن است به علت عدم توافق شركای اجتماعی این جلسات طی روزهای آینده هم ادامه داشته باشد.
پیشنهاد نمایندگان كارگری برای تعیین دستمزد سایر سطوح مزدی افزایش ۱۲ درصدی نسبت به پایه حقوق سال ۹۶ به علاوه رقم ثابت روزانه ۲۴ هزار و ۱۸۸ ریال است؛ در مقابل، پیشنهاد نمایندگان كارفرمایی در مورد میزان افزایش دستمزد این گروه از شاغلان، افزایش ۸.۳ درصدی نسبت به پایه حقوق ۹۶ به علاوه رقم ثابت روزانه ۳۳ هزار و ۳۳۵ ریال است كه مقرر است در نشست امروز، این پیشنهادات مورد بررسی قرار گیرد.
به گفته وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی، دستمزد ۹۷ تا آخر فروردین ابلاغ خواهد گردید.

1397/01/23
18:16:46
5.0 / 5
5033
تگهای خبر: تعاون , كارگر , كارگران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری