ربیعی خبر داد

اشتغال ۷۲۰هزار كار اولی در سال قبل

اشتغال ۷۲۰هزار كار اولی در سال قبل

ارتباط با مشتری: وزیر كار، تعاون و رفاه اجتماعی از اشتغال ۷۰۰هزار كار اولی دارای دفترچه بیمه در سال قبل خبرداد.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، علی ربیعی امروز در دیدار با آیت الله نوری همدانی عنوان كرد: با همه مسائل زیادی كه در كشور رخ داد، نسبتا عملكرد قابل قبولی در وزارت كار، تعاون ورفاه اجتماعی انجام شده است و البته نا كافی است؛ این وزارتخانه بزرگترین وزارتخانه اجتماعی كشور است و همه ایرانی ها از بدو تولد تا مرگ با این وزارتخانه مرتبط هستند.

وی بیان كرد: با وجود ركود طولانی مدت در كشور، تلاش شد تا از ریزش نیرو جلوگیری شود، ولی بازهم ریزش نیرو در كارخانه ها وجود داشت؛ همینطور امسال ۷۲۰هزار شغل اولی داشتیم كه مشغول به كار شدند ولی با این وجود هنوز، میزان عرضه نیرو و متقاضی كار بیشتر از ظرفیت جذب است و باید در این خصوص تلاش نماییم.

وزیر كار، تعاون و رفاه اجتماعی خاطرنشان كرد: حقوق بازنشستگی در ۵سال پیش ۵۰۰هزار تومان بود و تورم ۶۷ درصد بالای حقوق بازنشستگان بود كه سبب كاهش قدرت خرید آن ها شده بود؛ در این سالها تلاش كردیم قدرت خرید را افزایش دهیم و امسال حداقل حقوق بازنشستگان به ۱میلیون و ۲۰۰هزار تومان می رسد.

وی اضافه كرد: با بودجه سازمان های حمایتی، حقوق افرادی كه تحت پوشش سازمان های حمایتی مانند بهزیستی و كمیته امداد بودند ۳.۴ دهم افزایش یافت و با احتساب یارانه نقدی، یك خانواده ۵نفره، ماهانه ۷۰۰هزار تومان دریافت می كند.

ربیعی خاطرنشان كرد: جمعیت سالمند در ۲۰ سال آینده بسیار زیاد می گردد و اگر برنامه ریزی درست نداشته باشیم، فقر و سالمندی گره می خورد و مشكلات زیادی را به وجود می آورد.

وی اظهار نمود: در حوزه رفاه و رسیدگی به وضعیت معلولان، برای خانواده های دارای دو معلول، ۸هزار مسكن بوجود آمده است و تولید ۴هزار مسكن دیگر هم در حال برنامه ریزی است.1397/02/08
10:17:28
5.0 / 5
4690
تگهای خبر: اشتغال , تعاون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری