برگزاری نشست همكاری های مشترك ایران و تركمنستان، كوشش برای برقراری پرواز مستقیم

برگزاری نشست همكاری های مشترك ایران و تركمنستان، كوشش برای برقراری پرواز مستقیم

ارتباط با مشتری: نشست همكاری های مشترك اقتصادی ایران و تركمنستان با حضور وزیر امور خارجه تركمنستان و وزیر راه و شهرسازی ایران، بامداد امروز برگزار گردید.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، در این نشست كه وزیر راه و شهرسازی ایران بعنوان رئیس هیات ایرانی در آن حضور داشت، مباحثی از برنامه ریزی های آینده برای افزایش توان همكاری های اقتصادی دو كشور به صورت خاص در حوزه حمل و نقل مورد بررسی قرار گرفت.

یكی از اصلی ترین دغدغه های طرف ایرانی در این نشست برقراری پروازهای مستقیم از ایران به تركمنستان بود كه در این بین دو پیشنهاد تهران- عشق آباد و مشهد- عشق آباد عنوان شد.

در كنار آن كاهش هزینه های ترانزیت بین دو كشور یكی دیگر از مسائلی بود كه از جانب طرف ایرانی اعلام گردید كه باید در این زمینه جلسه ای میان سازمان راهداری ایران و هیات تركمنستانی ظرف روزهای آینده برگزار گردد.

همچنین افزایش سطح همكاری ها در دو كریدور شمال به جنوب و شرق به غرب یكی دیگر از اولویت هایی بود كه در نشست مقدماتی میان دو طرف مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، با عنایت به قرار گرفتن تركمنستان در مرز شمال شرقی ایران این كشور همسایه از سال های دور بعنوان یكی از اصلی ترین اهداف گسترش آمار ترانزیت ایران مطرح بوده است. در كنار ترانزیت زمینی با افتتاح راه آهن اینچه برون و افزایش فعالیت راه آهن سرخس دو كشور برای بالا رفتن آمار ترانزیت خود برنامه ریزی كرده اند كه البته با عنایت به بعضی از محدودیت های فنی و قانونی هنوز بعضی از اهداف ریلی در این حوزه به مرحله اجرا نرسیده است.

میان دو كشور هنوز پروازی مستقیم برنامه ای هم به وجود نیامده كه احیانا دشواری دریافت ویزا یكی از دلایل اصلی آن باشد زیرا آن طور كه مدیركل فرودگاه های استان گلستان چند روز قبل اعلام نمود در صورت برطرف شدن برخی موانع ظرفیت كافی برای برقراری پروازهای برنامه ای مشترك میان دو كشور وجود دارد.
1397/02/23
14:58:17
5.0 / 5
4726
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری