در حاشیه كنفرانس بین المللی كار صورت گرفت؛

دیدار ربیعی با وزرای كار آفریقا و قزاقستان در ژنو سوئیس

دیدار ربیعی با وزرای كار آفریقا و قزاقستان در ژنو سوئیس

ارتباط با مشتری: وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در حاشیه صد و هفتمین كنفرانس بین المللی كار با همتایان قزاقستانی و آفریقایی خود گفتگو نمود و طرفین در مورد محورهای مشترك همكاری مذاكره كردند.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، علی ربیعی در حاشیه صد و هفتمین كنفرانس بین المللی كار با وزرای كشورهای قزاقستان و آفریقای جنوبی دیدار نمود و در زمینه های مورد علاقه دو طرف برای همكاری مذاكره كردند.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی ایران در دیدار با «مدینه ابوالقاسمو» همتای قزاقستانی خود به زمینه های همكاری مشترك فراوان میان ایران و قزاقستان اشاره نمود، و اظهار داشت: درگذشته ایران و قزاقستان درحوزه ایمنی و بهداشت كار یادداشت تفاهم داشته اند كه می توان در این زمینه همكاری های بیشتری داشت.
وزیرتعاون، كار و رفاه اجتماعی با تاكید بر اینكه با عنایت به سابقه تاریخی میان دوكشور می توان فعالیت های مشترك را گسترش داد، ادامه داد: در زمینه اعزام نیروی كار ماهر به قزاقستان، آموزش های فنی و حرفه ای، تنظیم بازار كار، كاهش فقر و... می توان با قزاقستان همكاری های مشتركی داشت.
این عضو كابینه دولت دوازدهم خاطرنشان كرد: جایگاه قزاقستان برای ما دارای اهمیت فراوانی است و با عنایت به مسائل اجتماعی، اهداف فرهنگی و عقاید مشترك می توان زمینه های همكاری میان دوكشور را توسعه بخشید.
وزیرتعاون، كارورفاه اجتماعی باتشریح جزئیاتی از دیدارهای قبلی میان دو كشور ایران و قزاقستان یاد آور شد: امروزه با شرایط جدید پیش آمده میان دو كشور توجه به منابع انسانی اهمیت ویژه ای پیدا كرده كه ما در كشور ایران برای ارتقای بهره وری نیروی انسانی برنامه ریزی های زیادی صورت داده ایم.
ربیعی با اشاره به اینكه اكنون شرایط بازار كار تغییر كرده است و ساماندهی اشتغال ازجمله برنامه های مهم ما در ایران به حساب می آید، از وزیر كار قزاقستان دعوت كرد تا با سفر به ایران زمینه های همكاری دوكشور را تقویت نمایند.
همچنین همتای قراقستانی وزیر كار از ربیعی دراین نشست از ربیعی دعوت كرد تا با سفر به قزاقستان زمینه های همكاری را بیشتر مورد بحث قراردهند و به یادداشت های تفاهم دست پیدا كنند.
همتای قزاقستانی ربیعی در این نشست از سهم ۲۴ درصدی اشتغال غیررسمی در كشور خبرداد و اظهار داشت: برای ساماندهی نیروی كار از وزیر كار ایران درخواست نمود تا تجارب خود در بخش ساماندهی نیروی كار و كارگران را دراختیار آنان قرار دهد.
آمادگی آفریقای جنوبی جهت استفاده از تجارب ایران
در جریان این مذاكرات همینطور ربیعی با همتای خود خانم «نلیسیو میلدرد اولیفانت» وزیركار افریقای جنوبی دیدار نمود و در مورد زمینه های همكاری دو طرف گفت و گو شد.
وزیر كار افریقای جنوبی در زمینه پوشش های بیمه ای و حمایتی و تامین اجتماعی ابراز علاقه كرد و اظهار داشت: ما در آفریقا به دنبال یك سیستم جامع تامین اجتماعی و گفت و گوی اجتماعی هستیم ضمن اینكه ارتقای سلامت و بهداشت عمومی را دنبال می نماییم و مبحث بیمه سلامت برای اقشار صدمه پذیر جامعه برای آفریقای جنوبی دارای اهمیت است كه در این زمینه ها درصدد استفاده از تجارب ایران خواهیم بود.
همچنین در این دیدار بر انتقال تجارب و دانش در زمینه فنی و حرفه ای از ایران به افریقای جنوبی هم تاكید گردید.
در این دیدا از ربیعی دعوت شد دیداری از كشور مقابل داشته باشد تا بتوانند زمینه های همكاری را بیشتر مورد بحث قراردهند و به یادداشت های تفاهم دست پیدا كنند.

1397/03/19
14:31:34
5.0 / 5
4525
تگهای خبر: اشتغال , تعاون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری