در گفتگو با مهر اعلام شد؛

آغازمسابقات ملی مهارت از۲۳تیر، اعزام برگزیدگان به مسابقات۲۰۱۹روسیه

آغازمسابقات ملی مهارت از۲۳تیر، اعزام برگزیدگان به مسابقات۲۰۱۹روسیه

ارتباط با مشتری: معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان فنی و حرفه ای از آغاز برگزاری مسابقات ملی مهارت از ۲۳تیرماه خبرداد و اظهار داشت: مهارت آموزان برگزیده به مسابقات جهانی ۲۰۱۹ روسیه اعزام می شوند.رضا باجولوند در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به برگزاری هجدهمین دوره مسابقات ملی مهارت در تیرماه اظهار داشت: این مسابقات به صورت سالانه برگزار می گردد و برگزیدگان هر دوره به مسابقات جهانی مهارت كه هر دو سال یكبار برگزار می شود، راه پیدا می كنند.
وی خاطرنشان كرد: مسابقات ملی مهارت هر ساله در سطح شهرستان، استان و كشوری برگزار می گردد كه طبق برنامه ریزی آزمون این مسابقات امسال از ۲۳ تیرماه آغاز خواهد شد و پنج روز ادامه دارد.
معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور، با اشاره به اینكه هجدهمین مسابقات ملی مهارت در ۳۳ رشته برگزار می شود، اضافه كرد: امسال دو مركز تربیت مربی و اداره كل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز میزبان برگزاری هجدهمین مسابقات ملی مهارت هستند.
باجولوند با اشاره به وجه تمایز مسابقات ملی مهارت در سال ۹۷ نسبت به ادوار گذشته اضافه كرد: بر مبنای برنامه ریزی های صورت گرفته مسابقات ملی مهارت به تدریج ساختارمند می شوند بدین سان كه یكی از اهداف مسابقات ملی این است كه بر مبنای نتایج، فرایند آموزش های مهارتی اصلاح شود كه برای تحقق این هدف برای هر یك از ۳۳ رشته مسابقات ملی مهارت امسال، یك كارگروه مطالعاتی تشكیل شده است. ازاین رو رویكرد ما این است كه با تجزیه و تحلیل كارگروه ها خروجی مسابقات ملی مهارت به چرخه آموزش برگردد و فرآیندهای آموزش های فنی و حرفه ای اصلاح شود.
وی با اشاره به اینكه مسابقات جهانی مهارت در سال ۲۰۱۹ (مهرماه ۹۸) به میزبانی كشور روسیه برگزار می گردد اظهار داشت: برگزیدگان هفدهمین و هجدهمین دوره مسابقات ملی مهارت به مسابقات جهانی اعزام می شوند كه تیم های اعزامی بر مبنای نتایج آزمون و در صورت انتخاب، در اردوهای آمادگی شركت خواهند كرد.
معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای، با تشریح اهداف برگزاری مسابقات مهارت در سطح جهانی ادامه داد: بازگشت خروجی مسابقات به چرخه آموزش كشورها، ترویج فرهنگ مهارت آموزی، استعدادیابی و معرفی افراد ماهر به صنعت مهمترین اهداف برگزاری این مسابقات در سطح جهانی است.
این مقام مسئول در سازمان آموزش فنی و حرفه ای، با تاكید بر اینكه در اردوهای آمادگی برای هر رشته یك نقشه راه تدوین می شود، اضافه كرد: «مربیان» و «كارشناسان همراه» هم در این فرایند پیش از اعزام مورد سنجش قرار می گیرند.
وی اظهار داشت: با عنایت به اینكه مسابقات جهانی در سال آینده در كشور روسیه برگزار می شود، با سازمان مهارت این كشور تفاهم نامه ای امضا شده تا در مسابقات ملی مهارت دو كشور شركت كنندگانی در رشته های مورد توافق حضور یابند. همینطور آشنایی شركت كنندگان با محیط واقعی مسابقات از محورهای مذاكره با كشور میزبان است.
معاون سازمان آموزش فنی و حرفه ای درباره تعداد شركت كنندگان در مسابقات ملی مهارت اظهار داشت: حدود ۶۰۰ نفر در ۳۳ رشته در مسابقات ملی مهارت شركت می كنند كه در نهایت بر مبنای مكانیزم های پیش بینی شده، در هر رشته نفرات اول تا سوم جهت شركت در اردوی آمادگی متمركز معرفی می گردند و در نهایت پس از برگزاری اردو با ارزیابی وضعیت آمادگی تیم ها، نفرات برگزیده به مسابقات جهانی مهارت در روسیه اعزام خواهند شد. البته ممكن است نفرات از برخی رشته ها در صورت عدم آمادگی اعزام نشوند كه بستگی به وضعیت آمادگی افراد دارد.
باجولوند تصریح كرد: پیش بینی ما این است كه بطور قطع در ۲۰ رشته از مجموع ۳۳ رشته انتخابی نفرات برگزیده به مسابقات جهانی اعزام شوند.
ارتقاء فرهنگ مهارت آموزی در بین جوانان، معرفی آموزش های مهارتی به عموم مردم و جلب نظر مسئولان، بنگاه های اقتصادی، صنایع و صنوف برای مشاركت هرچه بیشتر در اجرای مسابقات ملی مهارت، تولید فرصتی مناسب برای تبادل اطلاعات فنی و تجارب حرفه ای كشورها، شناسایی و معرفی افراد ماهر و نخبه به صنایع و بنگاه های اقتصادی و فراهم كردن فرصت مناسب برای رقابت سالم میان جوانان كشور همچون اهداف برگزاری مسابقات ملی مهارت است.

1397/03/24
12:16:43
5.0 / 5
4367
تگهای خبر: اقتصاد , شركت , كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری