بر اساس آمارهای رسمی اعلام شد؛

عضویت۹میلیونی جمعیت كشور در تعاونی ها، فعالیت۱۶۱تعاونی دانش بنیان

عضویت۹میلیونی جمعیت كشور در تعاونی ها، فعالیت۱۶۱تعاونی دانش بنیان

ارتباط با مشتری: تعداد كل تعاونی های كشور با احتساب تعاونی های سهام عدالت، در مجموع ۹۲ هزار و ۸۹۱ تعاونی است كه ۳۴۲ تعاونی در بخش سهام عدالت و ۹۲ هزار و ۵۴۹ مورد در سایر بخش ها فعالیت می نمایند.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، بر مبنای اطلاعات سامانه آمارهای ثبتی تعاون، تا آخر مرداد ۱۳۹۷ تعداد تعاونی های در حال بهره برداری و در دست اجرا «بدون احتساب تعاونی های سهام عدالت» ۹۲ هزار و ۵۴۹ تعاونی با ۹ میلیون و ۴۱۰ هزار و ۳۷۳ عضو گزارش شده كه این تعداد تعاونی برای یك میلیون و ۷۰۸ هزار و ۳۳۸ نفر اشتغال بوجود آورده است.
سرمایه اولیه این تعاونی ها حدود ۱۳۷هزار و ۹۲۹ میلیارد ریال برآورد شده است؛ بیشترین تعداد تعاونی فعال به ترتیب به استان های تهران، مازندران و خراسان رضوی و كمترین تعداد تعاونی ها هم به استان های قزوین، البرز و خراسان جنوبی اختصاص دارد.
از حیث نوع فعالیت نیز، بیشترین تعداد تعاونی های فعال به ترتیب مربوط به فعالیت های «كشاورزی، شكار و جنگلداری»، «صنعت» و «ساختمان» و بیشترین عضو مربوط به تعاونی های فعال در بخش«عمده فروشی و خرده فروشی و تعمیر وسایل نقلیه موتوری و...»، «ساختمان» و «واسطه گری های مالی» است.
همچنین تعاونی های دارای بیشترین شاغل مربوط به فعالیت های حوزه ساختمان، صنعت و عمده فروشی و خرده فروشی و تعمیر وسایل نقلیه موتوری است.

فعالیت ۳۴۲ تعاونی سهام عدالت در كشور
همچنین با عنایت به آمار ثبتی و بروز شده سازمان خصوصی سازی تعداد تعاونی های فعال سهام عدالت در كل كشور ۳۴۲ مورد است كه تعداد اعضای این تعاونی ها ۴۹ میلیون و ۲۲۶ هزار و ۱۹۳ با سرمایه حدود ۲۶۶ هزار و ۳۶۱ میلیارد ریال است. سرانه سرمایه برای اعضای این تعاونی ها حدود ۵ میلیون ریال است.
تعاونی های سهام عدالت استان های تهران، خراسان رضوی و فارس به ترتیب دارای بیشترین عضو و تعاونی های سهام عدالت استان های سمنان، ایلام و كهگیلویه و بویراحمد دارای كمترین عضو هستند.
فعالیت ۱۶۱ تعاونی دانش بنیان در كشور
بر اساس این گزارش، از كل تعاونی فعال تا آخر مرداد ۱۳۹۷، تعداد تعاونی های دانش بنیان فعال در كشور ۱۶۱ تعاونی با ۲ هزار و ۲۸۷ عضو، سرمایه گذاری ۱۳۷ میلیارد ریال و اشتغالزایی برای دو هزار و ۵۵ نفر اعلام شده است.
بیشترین تعداد تعاونی های دانش بنیان فعال به ترتیب به فعالیت های صنعتی با ۶۸ مورد، مستغلات اجاره و فعالیت های كسب و كار با ۴۷ مورد و كشاورزی، شكار و جنگلداری با ۱۸ مورد اختصاص دارد.
از منظر توزیع استانی بیشترین تعداد تعاونی های دانش بنیان فعال مربوط به استان یزد با ۱۷ تعاونی و كمترین تعداد تعاونی های دانش بنیان مربوط به استان آذربایجان غربی با یك تعاونی است.
در استان های ایلام، خراسان شمالی، قزوین، كهگیلویه و بویراحمد و مركزی هیچ تعاونی دانش بنیانی ثبت نشده است.

1397/06/19
13:55:54
5.0 / 5
4686
تگهای خبر: اشتغال , تعاون , صنعت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری