تظاهرات لهستانی ها در اعتراض به شرایط كاری خود

تظاهرات لهستانی ها در اعتراض به شرایط كاری خود

ارتباط با مشتری: هزاران نفر از شاغلان بخش خصوصی لهستان در اعتراض به حقوق پایین خود در پایتخت این كشور تظاهرات كردند.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از اخبار لهستان، معترضان در این تظاهرات كه به دعوت اتحادیه كاری " او پی زد زد" برگزار گردید خواستار افزایش دستمزدهای خود شدند. رهبر این اتحادیه اظهار داشت كه دستمزدها در این كشور به قدری پایین است كه خیلی از مردم برای تامین معیشت خود با مشكل مواجهند در حالیكه حقوق و مزایای شاغلان بخش دولتی بهتر است.
در این تظاهرات شاغلان بخش های مختلفی چون ارتش، معلمان، بخش درمان و بخش قضائی حضور داشتند. خبرگزاری لهستان گفته است در این تظاهرات 20 هزار نفر حضور داشته اند، اما بزرگ ترین اتحادیه كارگری لهستان از این تظاهرات حمایت نكرده است. یاروسلاو كاژینسكی- رهبر حزب حاكم لهستان در واكنش به این تظاهرات اظهار داشت كه حزب حاكم در تلاش است تا لهستان را به سطح كشورهای اروپای غربی برساند و توسعه اقتصادی با وجود گذشت سه دهه از فروپاشی كمونیسم در این كشور بالا بوده است.
دولت لهستان پیشنهاد داده حداقل دستمزد در این كشور را در سال آینده به 522 یورو در ماه افزایش دهد. به قول دفتر آمار لهستان، متوسط درآمد ماهانه لهستانی ها به نسبت سال قبل 6.8 درصد افزایش داشته و به 1116 یورو رسیده است. در لایحه بودجه پیشنهادی دولت به مجلس، نرخ رشد اقتصادی سال آینده 3.8 درصد و نرخ تورم 2.3 درصد هدفگذاری شده است.
بنابر اعلام مركز آمار اتحادیه اروپا، نرخ بیكاری در لهستان تا آخر ماه ژوئیه 3.5 درصد بوده است و این كشور سومین كشور با نرخ بیكاری پایین در میان اعضای اتحادیه اروپا است.
1397/07/03
14:10:56
5.0 / 5
4303
تگهای خبر: اقتصاد , بودجه , تورم , درآمد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری