معاون اقتصادی استانداری قزوین:

بخشنامه های كنونی پاسخگوی رفع موانع تولید نیست

بخشنامه های كنونی پاسخگوی رفع موانع تولید نیست

ارتباط با مشتری: قزوین- معاون اقتصادی استانداری قزوین اظهار داشت: بخشنامه های كنونی پاسخگوی رفع موانع تولید نیست و ضمن دادن اختیارات بیشتر به استانها باید قوانین هم اصلاح و بازبینی شود.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، منوچهر حبیبی درجلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی كه روز دوشنبه باحضور صالحی نیا معاون وزیر صنعت، فولادگر رئیس كمیسیون ویژه پشتیبانی از تولید داخلی و اعضای این كمیسیون در استانداری برگزار گردید اظهارداشت: قزوین قطب اقتصادی و صنعتی است و با تولید ۵ میلیون تن محصول كشاورزی و بی شاز ۱۳۰۰ نوع محصول تولیدی نقش مهمی در تامین نیازهای كشور دارد. وی ادامه داد: سال قبل ۷۶۰ میلیون دلار صادرات از استان قزوین محقق شد كه امسال افزایش آن تا یك میلیارد دلار هدف گذاری شده است.
حبیبی یادآورشد: استان قزوین در تولید شیشه، كاشی و سرامیك، مواد شوینده و غذایی، مرغ و تخم مرغ در ردیف تولیدكنندگان ملی هستیم و خیلی از نیازهای كشور را تامین می نماییم. معاون اقتصادی استانداری قزوین خاطرنشان كرد: ۶۰۰ نوع قطعه خودرو در استان تولید می گردد و بخش خصوصی توانمندی داریم كه می توانتد در تصمیم گیری های ملی هم كمك دولت و مجلس باشند. حبیبی اظهارداشت: شرایط اقتصادی كشور ویژه است و بخشنانه ها پاسخگوی شرایط كنونی نیست و برای روزهای عادی پیش بینی شده است و امروز تاثیری ندارد و حداقل باید تفسیر جدید نماییم. وی افزود: قانون رفع موانع تولید هیچ ضمانت اجرایی ندارد و گاهی در استانها تصمبماتی می گیریم كه یك واحد تولیدی فعلا مالیات ندهد یا سیستم بانكی در پرداخت وامها مهلت دهد اما صورت نمی گیرد. حبیبی اظهار داشت: باید تصمیمات استانها در رفع موانع تولید لازم الاجرا باشد و برای نمونه تا یك سال فشارهای كارآفرینان را كاهش دهیم و مالیات و بیمه نگیریم.
وی اظهارداشت: سیستم مالیاتی و ببمه ای فشار زیادی بیشتر از تحربمها به تولید وارد می نماید وقتی تسهیلات بهین یاب تعیین شد سود بالا منطقی نیست و این موارد باید در كمیسیون ویژه بررسی و حل شود. حبیبی افزود: در مقطعی یك قانون به سود تولید وضع شد اما بانك مركزی نگذاشت اجرا شود و بازهم تولیدكنندگان صدمه دیدند. وی خاطرنشان كرد: انتظار داریم به استان اختیار دهید و تمركز زدایی شود، وقتی صادرات گوجه فرنگی یك شبه ممنوع می گردد چه كسی پاسخگوی تعهد داده شده صادركننده است. در ادامه تولیدكنندگان و صادركنندگان استان مشكلات خویش را مطرح نمودند.

1397/07/23
14:09:02
5.0 / 5
4209
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تسهیلات , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری