شریعتمداری خبر داد

بهره مندی نیمی از جمعیت ایران از بسته حمایتی دولت

بهره مندی نیمی از جمعیت ایران از بسته حمایتی دولت

ارتباط با مشتری: وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی از برگزاری نشست شورای عالی كار در هفته آینده اطلاع داد و اظهار داشت: نیمی از جمعیت ایران از بسته حمایتی دولت بهره مند می شوند و اطلاعات لازم برای توزیع بسته های حمایتی احصا شده كه در نخستین فرصت توزیع می گردد.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری در نخستین دیدار خود با اصحاب رسانه و تشكل های كارگری و كارفرمایی، آمادگی خویش را برای تشكیل جلسه هیات امنای تامین اجتماعی اعلام نمود و اظهار داشت: اگر از همكاری ها به درستی بهره مند شویم كارگران و كارفرمایان متنفع خواهند شد.

وی پشتیبانی از كارگاه های موجود و صیانت از اشتغال نیروهای كار را مهم دانست و اظهار داشت: معتقدم یكی از كارهای مهم ما حل مشكلات كارفرمایی است و دراین راستا رسیدگی به وضعیت بنگاه ها را در دستور كار قرار خواهیم داد.

شریعتمداری توجه به رونق تولید و خدمات را راه نجات كشور از چالش های موجود دانست و ابراز امیدواری كرد: گام های موثری در حوزه تولید با كمك شركای اجتماعی و تشكل های كارگری و كارفرمایی برداشته شود.

وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اضافه كرد: ما در این حوزه امانت دار جمع عظیم مردم هستیم كه باید با كمك نمایندگان كارگری و كارفرمایی از آن صیانت نماییم و دولت هم نقش تسهیلگری خویش را ایفا كند.
وی در ادامه درباره اختصاص بسته حمایتی دولت اظهار نمود: نیمی از جمعیت ایران از این بسته بهره مند می شوند. اطلاعات لازم برای توزیع بسته های حمایتی احصا شده و در نخستین فرصت توزیع می گردد.
به گفته شریعتمداری تابحال اطلاعات بخشی از افراد تحت پوشش بهزیستی و كارمندان مشمول دریافت بسته های حمایت شناسایی شده است.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در پاسخ به این سوال كه قبل از این خطاب به معاون اول رییس جمهوری اعلام كردید كه دیگر من را به كار نگیرید و آیا می توان به حضور شما در وزارت كار امیدوار بود؟ اظهار داشت: به این مورد قائلم. آن موضوعات به قوت خود باقی است، اما به توان من امید داشته باشید.
در ادامه نشست محمد عطاردیان رئیس كانون عالی انجمنهای صنفی كارفرمایان با انتقاد از واریز منابع درمان تامین اجتماعی به خزانه اظهار داشت: پولی كه بعنوان حق بیمه از جانب كارگر و كارفرما پرداخت می گردد نباید در بخش هایی صرف شود كه جایز نیست و ما برای توسعه اشتغال به طرح های عمرانی نیاز داریم.
ابوالفصل فتح الهی، رئیس كانون عالی انجمنهای صنفی كارگران هم انتخاب شریعتمداری را باعث پیوند میان وزارت صنت و كار دانست و ابرار امیدواری كرد با این اتفاق مشكلات هر دو بخش كه به هم گره خورده برطرف یكپارچگی در وزارت كار با اتخاد تصمیمات درست و متطقی حفط شود.
فتح الهی با تاكیدبر ضرورت توجه به اصل سه جانبه گرایی از وزیر كار خواست تا اجازه ندهد به برنامه ها و تصمیم گیری های شورای عالی كارخدشه ای وارد شود.
تاجیك عضو مجمع عالی نمایندگان كارگران هم با بیان این كه نیمی از سرنوشت كشور به تامین اجتماعی گره خورده است از وزیر كار خواست تا مطالبات سنوات تامین اجتماعی را از دولت پیگیری كند.
وی برگزاری نشست با تشكلهای كارگری و كارفرمایی در نخستین روز كاری شریعتمداری را نشان از مهم دانستن مبحث سه جانبه گرایی از جانب وی دانست و آنرا به فال نیك گرفت.
اكبر شوكت عضو هیات امنای سازمان تامین اجتماعی هم ابراز امیدواری كرد با حضور شریعتمداری در وزارت كار شاهد احیای شورای عالی تامین اجتماعی باشیم. به قول وی، هم اكنون ۴۰۰ هزار كارگر ساختمانی در كشور وجود دارند كه ۸ درصد جمعیت كشور را تشكیل می دهند.
رئیس كانون انجمن های صنفی كارگران ساختمانی در انتها تصریح كرد: امیدواریم با تصویب آیین نامه اجرایی بیمه كارگران ساختمانی كه مبحث امنیت شغلی و حذف اتباع بیگانه درآن رعایت شده است، گام موثری در جهت تحقق مطالبات كارگران ساختمانی برداشته شود.1397/08/07
13:58:33
5.0 / 5
5322
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری