ربیعی اعلام كرد:

صندوقهای بیمه ای و تحولات اجتماعی اولویتهای وزارت رفاه

صندوقهای بیمه ای و تحولات اجتماعی اولویتهای وزارت رفاه

ارتباط با مشتری: وزیر سابق رفاه با اشاره به اینكه هم اكنون صندوق های بیمه ای مهمترین مسئله این وزارتخانه هستند، اظهار داشت: باید سیاستگذاری و برنامه ریزی درستی برای صندوق های بیمه ای و بازنشستگی صورت گیرد.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، علی ربیعی در مراسم تودیع خود و معارفه محمد شریعتمداری وزیر جدید وزارتخانه تعاون، كار و رفاه اجتماعی كه با حضور معاون اول رئیس جمهور و تعدادی از مسئولان نظام برگزار شد، تصریح كرد: خوشحالم كه با جهانگیری آمدم و با جهانگیری می روم.
وی با اشاره به اینكه جهانگیری سنگ زیرین است و دوران تلخی را می گذراند، اضافه كرد: وی سرمایه های اجتماعی خودش را به میدان آورده و خوشحالم كه حضور دارد و تمام توان خویش را برای مردم و دولت انجام می دهد.
وزیر سابق تعاون، كار و رفاه اجتماعی خاطرنشان كرد: بعضی وقت ها دولت ها فِقدانشان اندازه گیری نمی گردد و بعضی از افراد هم این گونه هستند؛ به صورتی كه دكتر بهشتی و شهید مطهری هم رفتند اما تأثیرات بلند مدت آنها ادامه دارد.
ربیعی اظهار داشت: اگر به سال ۹۲ بازگردیم، باز هم به روحانی رأی می دهم.
وی اضافه كرد: اِشكالات بسیاری در كار ما بوده و است و تصمیمات خوبی را بعضی وقت ها نگرفتیم اما قصد و نیت بدی نداشتیم، دلمان می خواست وضع زندگی مردم بهتر شود و هرچه را در چنته داشتیم، گذاشتیم.
وزیر سابق تعاون، كار و رفاه اجتماعی تصریح كرد: معتقدم حتماً از این شرایط عبور می نماییم و وقتی این كشتی به آرامش می رسد، جامعه به ثبات خواهد رسید.
وی ضمن ابراز شادمانی از آمدن شریعتمداری اظهار داشت: من در صف بودم و ایشان در ستاد و در آن زمان از كردستان به دفتر شریعتمداری برای گرفتن امكانات می آمدم و دوستی ما ۴۰ ساله است و خوشحالم كه شریعتمداری نمی تواند بگوید وزیر قبلی خراب كرده و من آمدم درست كنم چون دوستیِ ما دیرینه است.
ربیعی همینطور خطاب به شریعتمداری و همكاران سابق خود اضافه كرد: پنج بحران یا در آستانه ی بحران؛ فشار آب، خاك، محیط زیست و نقدینگی، خیلی به ما مرتبط نیست اما سه مسئله اساسی در كشور داریم كه یكی از آنها بحث صندوق های بیمه ای و بازنشستگی است.
وزیر سابق تعاون، كار و رفاه اجتماعی افزود: شریعتمداری مدیر ۱۷ صندوق است كه باید سیاستگذاری و برنامه ریزی های لازم را برای آنها داشته باشد و اگر نتوانیم اصلاحات سخت تولید نماییم، امكان دارد نظام را تحت مخاطره قرار دهیم.
وی به تحولات اجتماعی هم اشاره نمود و اظهار داشت: سنجش های اجتماعی كه در فروردین و آبان ماه انجام می شود، با یكدیگر متفاوت می باشد و بار تحولات نهادهای اجتماعی در حوزه معاونت رفاهی این وزارتخانه است؛ به صورتی كه در تحولات اجتماعی مشاهده می نماییم كه مردم یك جایی زندگی می كنند و ارزش ها در جای دیگر است.
ربیعی به تحولات و انقلاب جمعیتی اشاره نمود و اضافه كرد: هر كدام از این موارد می تواند نظام سیاسی را متحول كند و در ادبیات، انقلاب جمعیتی را زیرپایه تحولات سیاسی می دانند.
وزیر سابق تعاون، كار و رفاه اجتماعی افزود: ما ناچار هستیم كه مسئول سیاستگذاری اشتغال باشیم چون كه فرد دیگری وجود ندارد.
وی به بیكاری اشاره نمود و تصریح كرد: این مورد هم مهم می باشد و همینطور سیاست خارجی و لجاجت دیكتاتور آمریكا هم به وزارت رفاه مرتبط نیست اما آثارش به این وزارتخانه برمی گردد.
ربیعی با اشاره به اینكه این وزارتخانه سخنگوی فقرا است، خاطرنشان كرد: در تحولات، دهك ها و طبقات پایین، بی پناه هستند و باید مد نظر قرار گیرند و امروز دیدگاه های نهادگرایی پاسخگو است و اگر در بحران، كسی به دنبال نظریه آزاد برود، درست نیست.
وزیر سابق تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه وزارتخانه پناه بازنشستگان، زنان سرپرست خانوار، معلولان و ایتام است، اظهار داشت: باید سالانه به سه هزار یتیم رسیدگی شود.
به گفته وی، به اعتقاد بنده باید در گونه های فقر، به فقر مهارتی توجه كافی شود و مبحث بازماندگان از تحصیل خیلی به ما مرتبط نبود، اما با تلاش معاونت رفاهی توانستیم از تعداد این كودكان كم نماییم و به ۸۰ هزار كودك بازمانده برسیم كه برای آن هم در حال برنامه ریزی هستیم.
ربیعی اظهار داشت: هرچند در فقر مهارتی و درمان، به ما تاختند اما همچنان می گویم كه مهمترین كار تحول سلامت، بیمه ۱۱ میلیون حاشیه نشین و فقیر بود كه این افراد، كارگران غیررسمی و حاشیه نشین شهری بودند.
وزیر سابق تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه محصول فقر درآمدی و معیشتی در وزارتخانه است، اضافه كرد: به مسكن حمایتی هم توجه لازم صورت گرفت و معتقدم این وزارتخانه، پناهگاه گروه های خاموش است و باید صدای این گروه ها باشد.
وی تصریح كرد: اعضای كانون ها، شوراها، اتاق های تعاون، نظام كارفرمایی و... صاحبان حق هستند اما امان از ذی نفعان بالغیر حق، چون كه این افراد ایدئولوژی هایی می نویسند و امضا جمع می كنند.
ربیعی افزود: از خداوند برای شریعتمداری آرزوی مقاومت می كنم چون كه كار در این وزارتخانه دشوار می باشد.
وی تاكید كرد: در دوران وزارت، با فروش مخالف نبودم اما با فروشی كه تاراج باشد، مخالفت كردم.
وزیر سابق تعاون، كار و رفاه اجتماعی در انتها تصریح كرد: از این وزارتخانه جدا نمی شوم، همراه آن هستم و خدا شاهد است كه هر كاری كه در توان داشتم، انجام دادم كه البته شاید اشتباهاتی هم بوده باشد.

1397/08/21
18:20:43
5.0 / 5
4552
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری