تصویب ۷۰ هزار میلیارد تسهیلات اشتغال روستایی

تصویب ۷۰ هزار میلیارد تسهیلات اشتغال روستایی

به گزارش ارتباط با مشتری معاون توسعه كارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: پیش بینی طرح های اشتغال روستایی در كشور در مجموع حدود ۱۳۰ هزار طرح و میزان تسهیلات درخواستی متقاضیان بیشتر از ۱۷۰ هزار میلیارد ریال است كه تا به امروز از این میزان درخواست ۷۰ هزار میلیارد ریال در بانك های عامل مصوب شده است.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، عیسی منصوری در كارگروه تخصصی اشتغال استان مركزی اظهار نمود: وزارت كار درمورد تسهیلات روستایی ۶۰ هزار میلیارد ریال را متعهد شده كه تا كنون ۷۰۰۰ میلیارد ریال از تعهد این وزارتخانه در مورد تسهیلات، مصوب و بخش قابل توجهی هم پرداخت شده است.
وی افزود: ساز و كاری مشخص شده تا تسهیلات متقاضیانی كه تابحال دریافت نشده افزایش پیدا كند.
او با اشاره به این كه تسهیلات اشتغال روستایی در بخش های خدمات، آی تی، گردشگری، معادن كوچك، كشاورزی و دامپروری است، اظهار داشت: الگوی توسعه مشاغل خانگی در كشور كه از جانب وزارتخانه مشخص شده در ۹ استان اجرا شده و بزودی با بیان نتایج به استان های دیگر هم ابلاغ می گردد.
معاون توسعه كارافرینی و اشتعال وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اصافه كرد: ضمانتنامه بانكی از مهمترین مشكلات متقاضیان تسهیلات اشتغال روستایی است كه این مسئله بعنوان یك مشكل مهم به صورت جدی از جانب وزارت تعاون پیگیری می گردد و در این راستا هم اكنون بانك توسعه تعاون تسهیلات تا سقف ۲ میلیارد ریال را با دریافت سفته پرداخت می كند.
منصوری اظهار داشت: تسهیلات سبب تولید اشتغال نمی گردد بلكه در این خصوص بازار محصولات اهمیت دارد و در جهت فروش تولیدات روستایی باید مسئولان اقدامات لازم را انجام دهند.
وی در انتها با اشاره به اینكه ۴۴۰۰ روستا از ۴۹ هزار روستای كشور بعنوان روستای كانونی انتخاب شده اند، اظهار داشت: در دستور كار است كه سال آینده یك هزار روستا از این ۴۴۰۰ روستا معرفی شود.1397/09/09
22:52:16
5.0 / 5
4552
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری