مقام مسئول كارگری مطرح كرد

خصوصی سازی سوء استفاده از اعتبار بنگاه نیست

خصوصی سازی سوء استفاده از اعتبار بنگاه نیست

به گزارش ارتباط با مشتری یك مقام مسئول كارگری بر لزوم شناسایی صلاحیت مدیران و ارزش واقعی بنگاه های اقتصادی قبل از واگذاری تاكید نمود.فتح اله بیات در گفت وگو با ایسنا، اهلیت را شرط اول واگذاری بنگاه اقتصادی به بخش خصوصی دانست و اظهار داشت: اهلیت افراد پیش از واگذاری ها باید محرز شود و به افرادی كه توانایی اداره بنگاه اقتصادی را ندارند و فاقد هرگونه تجربه و سابقه كار در این زمینه هستند واگذاری صورت نگیرد.

وی در ارزیابی دلیل عدم بهره وری بنگاه ها و شركت هایی همچون هفت تپه و مشكلاتی كه برای كارگران آن رخ می دهد، اظهار داشت: خصوصی سازی با خصولتی سازی فرق دارد. متاسفانه در سال های اخیر به اسم خصوصی سازی خیلی از بنگاه ها به افراد ناكارآمد و فاقد صلاحیت سپرده شد و مشكلات عدیده ای را برای بنگاه ها، دولت و كارگران آن به وجود آورد.

رئیس اتحادیه كارگران قراردادی و پیمانی خاطرنشان كرد: مفهوم واگذاری یك بنگاه به بخش خصوصی این نیست كه افراد با رانت شركت بزرگی را با نیروهای كارش در اختیار بگیرند و با حداقل پرداختی از آن سوء استفاده كنند.

به اعتقاد بیات، عده ای از شركت هایی كه به بخش خصوصی واگذار می شوند با هدف سوء استفاده از منابع و اعتبار شركت یا گرفتن وام های كلان، بنگاه و كارگران را به وضع امروز می رسانند و پس از زیر بار مسئولیت شانه خالی می كنند.

وی اظهار داشت: چرا باید از كارگران چنین بنگاه هایی بخواهیم برای مطالبات عقب افتاده خود سكوت كنند و از خانواده هایشان بخواهند هشت ماه حقوق نگرفتن را تحمل كنند؟ پس كارگران مطالبات صنفی و بی كفایتی مدیران كارخانه را چگونه به گوش مسئولان برسانند؟ این مقام مسئول كارگری در انتها با بیان این كه در بحث خصوصی سازی نباید واسپاری شود، اضافه كرد: وزارت كار و وزارت صنعت، معدن و تجارت در قبال شركتی كه واگذار می شود، كسی كه آنرا خریداری می كند و ارزش واقعی آن مسئولیت دارد و پیش از هر گونه واگذاری اهلیت مدیران را باید شناسایی و بهره وری و سودآوری آنرا بررسی كند.

به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، یكی از پرحاشیه ترین و دردسرسازترین شركت های ایران در دو دهه اخیر شركت كشت و صنعت نیشكر هفت تپه بوده است. وجود بحران های ناشی از مدیریت ناصحیح و به دنبال آن اعتراضات كارگری در عدم رسیدگی به مطالبات كارگران و انباشت حقوق معوق، این شركت را در سالهای گذشته با مشكلات عدیده مواجه كرده است.در چند روز اخیر با تصمیم اعضای هیات مدیره، مدیریت این شركت تغییر نمود و مدیرعامل جدید نیشكر هفت تپه به كارگران ارائه شد.
1397/09/16
21:08:11
5.0 / 5
4926
تگهای خبر: اقتصاد , شركت , صنعت , كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری