معاون وزیر كار خبر داد؛

احتمال واگذاری آذرآب به مپنا

احتمال واگذاری آذرآب به مپنا

ارتباط با مشتری: معاون امور روابط كار وزیر كار با اشاره به اینكه بانك كشاورزی متعهد شده تا حداكثر 15 روز نسبت به تسویه مطالبات معوق كارگران آذرآب اقدام نماید، از احتمال واگذاری این شركت به گروه صنعتی مپنا خبرداد.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، حاتم شاكرمی در حاشیه مراسم امضای تفاهمنامه ارتقای ایمنی كارگران و كارفرمایان در مقابل اشعه رادیو اكتیو و پرتوهای صنعتی، در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضیعت واگذاری و ساماندهی شركت آذرآب گفت: یكی از گزینه های مدنظر برای واگذاری آذرآب شركت گروه مپنا است كه مدیران این شركت نیز نقطه نظراتی دارند كه قرار شد این موارد بررسی شود. با این وجود، با تامین نقدینگی و آمادگی بانك كشاورزی برای واگذاری سهام خود، امیدواریم آذرآب هم همانند هپكو به تولید خود ادامه دهد.
وی اضافه كرد: البته هم اكنون ظرفیت فعالیت در شركت آذرآب حتی بیشتر از شركت هپكو است و خوشبختانه سفارش و شرایط برای فعالیت شركت آذرآب وجود دارد بطوریكه بیشتر از ۳۰ هزار تن سفارش تولید به این شركت داده شده است.
معاون امور روابط كار وزیر كار با تاكید بر اینكه یقینا شركت آذرآب در راه تولید قرار خواهد گرفت، اظهار داشت: برمبنای اعلام مدیرعامل بانك كشاورزی، امیدواریم هر چه زودتر واگذاری این شركت به مپنا یا شركت های دیگر تعیین تكلیف شود.
شاكرمی اضافه كرد: هم اكنون به توافق رسیدیم تا بانك كشاورزی ۱۵ میلیارد تومان برای تامین سرمایه در گردش آذرآب تامین كند. بانك كشاورزی راجع به سوژه وثایق پرداخت این ۱۵ میلیارد تومان نكاتی مد نظر داشت كه در این خصوص قرار شد سازمان تامین اجتماعی به تناسب طلب از شركت آذرآب وثایق مورد نیاز را آزاد كند و در اختیار بانك كشاورزی قرار گیرد تا بتواند نقدینگی شركت را تامین كند.
وی با تاكید بر اینكه آذرآب یك صنعت «صنعت ساز» است كه اتفاقا در شرایط فعلی اقتصادی می توان از ظرفیت آن برای ایجاد واحدهای جدید و همین طور اصلاح ساختار شركت های صنعتی استفاده كرد، درباره آخرین وضعیت تسویه مطالبات كارگران اظهار داشت: بانك كشاورزی از حدود ۱۰ روز پیش مكلف بود تا حداكثر طی مدت دو هفته مطالبات كارگران را پرداخت كند.


منبع:

1398/08/14
23:09:14
5.0 / 5
2951
تگهای خبر: اجتماعی , اقتصاد , بانك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری