در گفت وگو با ارتباط با مشتری اعلام شد

جزئیات عرضه تسهیلات برای خرید کشتی های جام جهانی

جزئیات عرضه تسهیلات برای خرید کشتی های جام جهانی

به گزارش ارتباط با مشتری مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با تکیه بر پشتیبانی از شرکتهای حمل و نقل دریایی برای توسعه گردشگری و سفرهای دریایی به مقصد قطر بخصوص در روزهای جام جهانی اظهار داشت: برای خرید و واردات شناورهای دریایی اگر قانون و منابع اجازه دهد، تسهیلات لازم را به شرکت ها پرداخت می نماییم.حسین عباس نژاد در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: هر حمایتی که در جهت توسعه گردشگری دریایی و سفرهای دریایی نیاز باشد -به ویژه در روزهایی که نزدیک به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر هستیم- انجام خواهیم داد و اگر در این حوزه احتیاج به افزایش تعداد خطوط کشتیرانی یا ناوگان حمل و نقل داشته باشیم شرکتهای متقاضی را حمایت خواهیم کرد و به آنها تسهیلات لازم را پرداخت می نماییم.

وی درباره اعطای تسهیلات برای خرید شناورهای مسافری و تفریحی اظهار نمود: با عنایت به توافقات صورت گرفته بین ایران و قطر و برنامه ریزی برای افزایش و توسعه گردشگری دریایی بخصوص در روزهای جام جهانی، اگر شرکتی تقاضای خرید شناور داشته باشد تسهیلات لازم را پرداخت خواهیم کرد تا شرکت مورد نظر بتواند شناور خویش را از محل تولید داخلی تأمین کند اما برای واردات شناور، تسهیلاتی در نظر گرفته نشده است.

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی افزود: اگر یک شرکت حمل و نقلی درخواست خرید شناور خارجی را داشته باشد تنها در صورتیکه مجوز وزارت صنعت، معدن و تجارت را در خصوص نبود مشابه داخلی دریافت کند می توانیم به آن هم تسهیلات بدهیم چون که قانون پشتیبانی از تولید اجازه اعطای تسهیلات به شرکت ها را برای خرید هر گونه تجهیزات و کالاهایی که مشابه داخلی آن تولید می شود را به ما نمی دهد.

عباس نژاد در پاسخ به سوالی در خصوص این که چند خط کشتیرانی برای ایام جام جهانی به مقصد قطر راه اندازی خواهد شد، اظهار داشت: هم اکنون برنامه ریزی جهت راه اندازی خط کشتیرانی از بنادر بوشهر و کیش را به مقصد دوحه در دستور کار قرار دادیم و این دو خط راه اندازی خواهد شد اما اگر خطوط کشتیرانی دیگری قرار باشد به این دو اضافه شود باید آنرا بررسی نماییم و ببینیم که از نظر اقتصادی و تقاضاهای موجود در بازار توجیه دارد یا خیر و اگر مشکلی در این حوزه وجود نداشته باشد، مسلما از آن هم حمایت می نماییم. بعنوان مثال خط کشتیرانی خرمشهر -دوحه هم به علت نزدیکی این دو بندر می تواند به صرفه باشد اما باید دید تقاضای کافی برای آن وجود دارد یا خیر؟

وی همینطور درباره تعیین قیمت بلیت سفرهای دریایی بخصوص در روزهای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر اظهار داشت: در ابتدا باید ببینیم که چه خطوطی راه اندازی می شود و هزینه های انجام هر سفر دریایی چقدر است. بعد از آن قیمت بلیت را مشخص خواهیم کرد.

منبع:

1401/02/05
23:42:17
0.0 / 5
279
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری