معاون وزیر كار:

ایجاد امسال یک میلیون فرصت شغلی

ایجاد امسال یک میلیون فرصت شغلی

به گزارش ارتباط با مشتری معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: یک میلیون فرصت شغلی در سال 1401 ایجاد می شود.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، علی حسین رعیتی فرد در اختتامیه جشنواره ملی حلوا ارده سنتی زرقان اظهار داشت: در سالی که به نام تولید و اشتغال نامگذاری شده تلاش بر این است که زمینه رونق تولید و اشتغال در کشور ایجاد شود و صدور مجوز کسب وکار و تسهیل آن همچون اقدامات اساسی و بنیادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حال انجام می باشد.
وی اضافه کرد: صدور مجوز برای مشاغل خانگی تسهیل شده تا کسانی که متقاضی هستند بتوانند به آسانی مجوز بگیرند، همین طور هم اکنون زمان صدور مجوز یک روز بیشتر زمان نخواهد برد.
رعیتی فرد اشاره کرد: بوروکراسی و پروسه اداری تولیدکنندگان را آزار می داد اما در زمینه وزارت مردم این موانع به حداقل رسیده است.
وی از تسهیل شرایط ویژه در مشاغل خانگی و جوار کارگاهی برای کمک و انگیزه کارگران آگاهی داد و اضافه کرد: در ۶ ماه گذشته بیش از ۶۰۰ جواز کارگاهی صادر گردیده است.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به ۴ کلان پروژه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی اشاره نمود و اظهار داشت: ایجاد اشتغال و فرصت های شغلی اولین کلان پروژه ای است که برمبنای آن ایجاد یک میلیون فرصت شغلی برای امسال در نظر گرفته شده است و همین طور ساماندهی صندوق های بازنشستگی از دیگر کلان پروژه ها است.
وی اظهار داشت: رفاه مردم بعنوان سومین پروژه برای رفع فقر مورد توجه است که با هم افزایی و مدیریت ۴۰۰ شرکت بزرگ کشور و کوشش برای ارتقای سوددهی بیشتر این شرکت ها، خدمات به جامعه هدف بیشتر می شود.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلان اینکه سعی شده نماینده کارگری و کارفرمایی در تصمیم گیری های وزارت کار حضور مؤثری داشته باشند، اظهار داشت: صیانت از نیروی کار از اولویت های ما در سه جانبه گرایی است.
بهره مندی از تجارب کشورهای موفق در پیش گیری از حوادث شغلی و صیانت از نیروی کار برای امنیت شغلی کارگران از موضوعات یاد شده وی در این مراسم بود.
رعیتی فرد با اشاره به اقدام ویژه در ایجاد سامانه پایش کار و نظارت بر اجرای قانون کار در محیط ها و کارگاه های فعال کشوری، تاکید کرد: امید است که این جشنواره سبب رونق بیشتر تولید در استان فارس شود و علاوه بر نیازهای استان منجر به توسعه صادرات این محصول مغذی در کشورهای منطقه و بهره مندی از این ظرفیت می شود.
خبرگزاری مهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید


منبع:

1401/03/02
22:21:09
0.0 / 5
218
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری