905 هزار فارغ التحصیل بیکار داریم

905 هزار فارغ التحصیل بیکار داریم

به گزارش ارتباط با مشتری، هم اکنون 2 میلیون و 136 هزار و 828 نفر بیکار در کشور داریم که 42.4 درصد از آنها یعنی 905 هزار و 828 نفر، در گروه فارغ التحصیلان آموزش عالی قرار دارند.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، بررسی آمار مربوط به وضعیت نیروی کار در پاییز سال جاری که از طرف مرکز آمار ایران ارائه شده، نشان میدهد که ۹۰۵ هزار و ۸۲۸ نفر از جمعیت فارغ التحصیلان کشور، بیکار هستند؛ یعنی در پاییز امسال، ۱۲.۵ درصد از کل جمعیت فعال فارغ التحصیل آموزش عالی، بیکار بوده اند که نسبت به پاییز سال ۱۴۰۰، معادل ۱.۳ درصد کاهش را نشان میدهد.
همچنین ۴۳۶ هزار و ۲۴۷ نفر از این جمعیت را مردان و ۴۶۹ هزار و ۵۸۱ نفر را زنان به خود اختصاص می دهند؛ از نظر درصدی نیز نرخ بیکاری فارغ التحصیلان گروه مردان ۸.۶ درصد و گروه زنان ۲۱.۴ درصد است.
نرخ بیکاری فارغ التحصیلان در گروه مردان در پاییز سال ۱۴۰۱ نسبت به پاییز سال ۱۴۰۰، ۱.۵ درصد و در گروه زنان، ۱.۲ کاهش را نشان میدهد.
۴۲.۴ درصد از بیکاران کشور، فارغ التحصیل دانشگاهی هستند
همچنین هم اکنون ۲ میلیون و ۱۳۶ هزار و ۸۲۸ نفر بیکار در کشور داریم که بررسی سهم «جمعیت بیکار تحصیل کرده از مجموع جمعیت بیکار کشور» حاکی از آنست که ۴۲.۴ درصد بیکاران کشور، در گروه فارغ التحصیلان آموزش عالی قرار دارند که این سهم در پاییز سال ۱۴۰۰، معادل ۴۲.۳ درصد بود که بیان کننده رشد ۰.۱ درصدی تعداد فارغ التحصیلان بیکار است.
البته سهم «جمعیت شاغل فارغ التحصیل از کل شاغلان» با رشد مواجه بوده بطوریکه این سهم ۰.۶ درصد افزایش داشته و از ۲۵.۸ درصد در پاییز سال ۱۴۰۰ به ۲۶.۴ درصد در پاییز سال ۱۴۰۱ رسیده است. تعداد کل بیکاران کشور (۱۵ ساله و بیشتر) ۲ میلیون و ۳۳۳ هزار و ۴۵۷ نفر تعداد فارغ التحصیلان بیکار ۹۰۵ هزار و ۸۲۸ نفر تعداد فارغ التحصیلان بیکار مرد ۴۳۶ هزار و ۲۴۷ نفر تعداد فارغ التحصیلان بیکار زن ۴۶۹ هزار و ۵۸۱ نفر


منبع:

1401/11/26
12:26:50
0.0 / 5
310
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری