گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر؛

تغییرات ۵ساله شاخص های بازار كار، اشتغال سالانه ۴۰۶هزار نفربعلاوهنمودار

تغییرات ۵ساله شاخص های بازار كار، اشتغال سالانه ۴۰۶هزار نفربعلاوهنمودار

ارتباط با مشتری: تغییرات پنج ساله شاخص های بازار كار نشان داده است از سال ۹۲ تا ۹۶ دو میلیون و ۳۳ هزار شغل و سالانه به صورت میانگین ۴۰۶ هزار شغل به وجود آمده است.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، بررسی نسبت اشتغال كشور طی سالهای ۹۲ تا ۹۶ به استناد آمار مركز آمار ایران، نشان داده است جمعیت شاغل كشور از ۲۱ میلیون و ۳۴۶ هزار نفر در سال ۹۲ به ۲۳ میلیون و ۳۷۹ هزار نفر رسیده است. بدین سان در بازه پنج ساله ۹۲ تا ۹۶ دو میلیون و ۳۳ هزار نفر به جمعیت شاغل كشور اضافه شده است و میانگین اشتغال سالانه حدود ۴۰۶ هزار نفر بوده است.
بر اساس این گزارش، در حالیكه جمعیت شاغل كشور طی سالهای ۸۴ تا ۹۳ حدود ۲۰ تا ۲۱ میلیون در نوسان بود، اما افزایش تعداد شاغلان در سال ۹۶ كاملا مشهود بوده است.
جمعیت شاغل كشور در سالهای ۹۲ تا ۹۶

روند تعداد شاغلان زن كشور از سال ۸۴ تا سال ۹۲ حدودا در بیشتر سالها یك روند ثابت و در بیشتر مواقع كاهشی بوده است اما از سال ۹۲ تعداد جمعیت اشتغال بانوان از یك روند افزایشی برخوردار بوده است.
نمودار - جمعیت شاغل كشور به تفكیك جنس در سالهای ۹۱ تا ۹۶

بر اساس این گزارش، بررسی جمعیت بیكار كشور از سال ۸۴ نشان داده است كه جمعیت بیكار در سال ۸۹ به اوج خود رسید؛ سپس آن طی سال های ۹۰ تا ۹۴ جمعیت بیكار زیر سه میلیون نفر بوده و از سال ۹۵ دوباره از مرز ۳ میلیون نفر عبور كرد.
البته در فاصله سالهای ۸۹ تا ۹۵ بیشتر از یك میلیون و ۹۰۰ هزار نفر به جمعیت فعال كشور اضافه شده است.
بررسی روند نرخ بیكاری زنان از آن حكایت می كند كه این نرخ در سال ۹۰ كه با نرخ ۲۰.۹ درصد به اوج خود رسیده بود، از سال ۹۲ به بعد روند كاهشی به خود گرفت تا اینكه در سال ۹۵ این نرخ دوباره افزایش یافت و به ۲۰.۷ درصد رسید كه نرخ بالایی است. اما در سال ۹۶ باز نرخ بیكاری زنان حدود یك درصد كم شد.
اما نرخ بیكاری مردان كه طی بیشتر از یك دهه اخیر در سال ۸۹ با نرخ ۱۱.۹ درصد به اوج خود رسیده بود، تا سال ۹۲ روند كاهشی داشت اما سپس آن مجدد روند افزایشی به خود گرفت.
نمودار- جمعیت بیكار كشور به تفكیك جنس از سالهای ۸۴ تا ۹۲


1397/09/22
13:27:45
5.0 / 5
4632
تگهای خبر: اشتغال , شغل , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری