نماینده ویژه وزیركار خبر داد

خبرهای خوش برای كارگران فولاد در راه می باشد

خبرهای خوش برای كارگران فولاد در راه می باشد

به گزارش ارتباط با مشتری نماینده ویژه وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در رسیدگی به امور بنگاه های مشكل دار از پیگیری وضعیت كارگران بازداشت شده هفت تپه و دستور وزیر كار برای آزادی تمام كارگرانی كه در جریان پیگیری حقوق و مطالبات خود بازداشت شده اند، اطلاع داد و اظهار داشت: هفته آینده خبرهای خوشی برای كارگران گروه ملی فولاد خواهیم داشت.كریم یاوری ـ در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: حسب تاكید وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی هر كارگری كه برای حقوق و دستمزد قانونی خود اعتراضاتی داشته وزارت كار خویش را به پیگیری امور مربوط به آنها و رفع هرگونه بازداشتی ها در جریان اعتراضات مرتبط به حقوق و دستمزد و مزایای قانونی كارگران ملزم می داند و پیگیری های لازم را در این خصوص به عمل خواهد آورد.

وی اضافه كرد: موضوع بازداشت كارگران نیشكر هفت تپه هم در دستور كار و پیگیری وزیر كار است و امیدواریم با همراهی و مساعدت مسئولان استانی این مشكل هرچه سریع تر برطرف و كارگران بازداشت شده آزاد شوند.

مدیركل دفتر پایداری مشاغل وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به واریز سومین حقوق معوق كارگران نیشكر هفت تپه اظهار داشت: سومین حقوق معوق كارگران شركت كشت و صنعت هفت تپه هم سه شنبه ۱۱ شب به حسابهای آنها واریز شده و كارگران تنها یك ماه بابت حقوق طلب دارند. روز گذشته هم اورهال كردن كارخانه توسط كارگران انجام گرفته و با برداشت و استحصال شكر و فروش آن، حقوق كارگران به روز رسانی خواهد شد.

یاوری در ادامه با اشاره به مشكلات كارگران گروه ملی فولاد اظهار نمود: وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی دستور پیگیری و حل و فصل مشكلات گروه ملی فولاد اهواز را صادر كردند كه با اقدامات انجام شده دوماه از سه ماه حقوق معوق كارگران فولاد به حساب آنها واریز شده و با ورود مواد اولیه همچون بیلت و شمش فولاد طی روزهای آینده، تولید كارخانه با همت و تلاش كارگران فولاد اهواز در هفته آتی از سرگرفته خواهد شد.

وی اضافه كرد: هم اكنون حدود ۳۰۰۰ كارگر در گروه ملی فولاد اهواز مشغول فعالیت هستند و به این امر واقفند كه با عنایت به دریافت معوقات مزدی، برای ادامه حیات اقتصادی خطوط تولیدی شركت و به روز رسانی یك ماه حقوق معوقه خود باید به محل كار بازگردند و نسبت به ادامه تولید و فعالیت كاری اقدام نمایند.

یاوری خاطرنشان كرد: مسئولان استانی و ملی هم ضمن انجام پیگیری های لازم، در جهت تثبیت اشتغال و پایداری تولید و شروع مجدد فعالیت بنگاه و ادامه كار و تولید توسط كارگران تاكید جدی دارند.

نماینده ویژه وزیر كار در امور رسیدگی به بنگاه های مشكل دار همچون هفت تپه و گروه ملی فولاد در پاسخ به این پرسش كه آیا بانك ملی كه سهامدار ۷۰ درصدی گروه ملی فولاد است نسبت به تعهدات خود در قبال تامین مواد اولیه عمل كرده است یا خیر؟ اظهار داشت: بانك ملی بعنوان سهامدار ملزم و مكلف است نسبت به حل مشكل بنگاه اقتصادی تحت سهامداری خود اقدام و اهتمام لازم را صورت دهد و حل و فصل مسایل بنگاه های مشكل دار در ابتدا برعهده مالكان و سهامداران و مدیران آن بنگاه است.

وی از قول مساعد سهامداران گروه ملی فولاد برای تامین مواد اولیه اطلاع داد و اظهار داشت: بخشی از مواد مورد نیاز همچون بیلت به كارخانه ارسال شده و ظرف امروز و فردا هم مقدار زیادی شمش وارد می گردد و به محض آن كه به درب كارخانه رسید خبر خوش آنرا به كارگران و اطلاع عموم خواهیم رساند.

به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، با واریز سومین حقوق معوقه كارگران نیشكر هفت تپه بخش اعظمی از مطالبات مزدی كارگران معترض نیشكر هفت تپه پرداخت شده و به قول نماینده ویژه وزیر كار در امور رسیدگی به بنگاه های مشكل دار، با برداشت نیشكر و استحصال شكر آخرین حقوق معوق كارگران هم پرداخت خواهد شد. در جهت پیگیری مشكلات كارگران گروه ملی فولاد اهواز نیز بانك ملی با صدور اطلاعیه ای بر حمایت همه جانبه این بانك از گروه ملی صنعتی فولاد ایران تا راه اندازی كامل این كارخانه و تامین حقوق حقه كارگران آن تصریح كرد.1397/09/23
12:18:09
5.0 / 5
4159
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری