جزئیات لایحه بودجه ۹۸-۱۳؛

حقوق و دستمزد تا ۲ ۳میلیون تومان از مالیات معاف می گردد

حقوق و دستمزد تا ۲ ۳میلیون تومان از مالیات معاف می گردد

به گزارش ارتباط با مشتری دولت در لایحه بودجه سال ۹۸ كل كشور، سقف معافیت مالیاتی برای كاركنان دولتی و غیر دولتی را ۲میلیون و ۳۰۰هزار تومان پیشنهاد داد.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، بر مبنای پیش بینی دولت در تبصره ۶ ماده واحده لایحه بودجه كل كشور كه بامداد امروز از جانب رئیس جمهور به رئیس مجلس شورای اسلامی تقدیم شد، سقف معافیت مالیاتی برای كاركنان دولتی و غیر دولتی شامل حقوق و مزایای فوق العاده و كارانه، سالانه ۲۷۶ میلیون ریال تعیین شد.
با این حساب، نرخ مالیات بر كل درآمد كاركنان دولتی و غیر دولتی تا سقف حقوق ماهیانه ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان صفر در نظر گرفته شده است و این حقوق بگیران از پرداخت مالیات بر درآمد معاف خواهند شد.
اما بر طبق این تبصره، نرخ مالیات بر كل درآمد كاركنان دولتی و غیردولتی مازاد بر درآمد مذكور، تا ۵ برابر مشمول مالیات سالانه ۱۰ درصد و نسبت به مازاد آن هم ۲۰ درصد پیش بینی شده است.
همچنین میزان معافیت مالیاتی در مورد شخص حقیقی كه هیچگونه درآمدی ندارد (ماده ۵۷ قانون مالیات های مستقیم) و همینطور مشمولان مالیات مودیانی كه اظهارنامه مالیاتی خویش را در موعد مقرر تسلیم كنند (موضوع ماده ۱۰۱ قانون مالیات های مستقیم)، سالانه تا سقف درآمد ۲۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان خواهد بود. بدین سان این افراد تا سقف درآمدی ماهیانه یك میلیون و ۸۰۰ هزار تومان از پرداخت مالیات بر درآمد معاف هستند.

1397/10/05
13:52:11
5.0 / 5
4793
تگهای خبر: بودجه , درآمد , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری