اظهارنظر یك مقام آمریكایی درباره معافیت های بیشتر برای واردات نفت ایران

اظهارنظر یك مقام آمریكایی درباره معافیت های بیشتر برای واردات نفت ایران

به گزارش ارتباط با مشتری مسئول كارگروه ویژه امور ایران در وزارت خارجه آمریكا در اظهاراتی ادعا نمود واشنگتن بعد از وضع مجدد تحریم هایش، معافیت بیشتری برای واردات نفت ایران اعطا نخواهد كرد.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از رویترز، برایان هوك در یك كنفرانس مطبوعاتی در ابوظبی اظهار داشت: ایران انزوای اقتصادی كه تحریم های ما بوجود آورده را به میزان فزاینده ای لمس می كند و ما می خواهیم این كشور را از درآمدهایش محروم نماییم. ۸۰ درصد از درآمد ایران از صادرات نفت می باشد و ما می خواهیم ایران را از این درآمد محروم نماییم.

تنش ها میان ایران و آمریكا از ماه مه كه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا از توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ میان تهران و شش قدرت جهانی خارج شد و بازگشت تحریم ها ضد تهران را اعلام كرد، تشدید شده است.

برایان هوك اظهار داشت: ما توافق جدید و بهتری با ایران می خواهیم، اما در این فرآیند ایران را از میلیاردها دلار درآمد مورد نیازش محروم می نماییم.

هوك اظهار نمود: واشنگتن از كاهش واردات نفت چین از ایران خشنود است و وی انتظار دارد صادرات نفت ایران به میزان بیشتری كاهش پیدا كند. ما تازه كارمان را آغاز كرده ایم.

به قول منابع صنعتی و آمار نفتكش ها، صادرات نفت ایران در ژانویه برای سومین ماه با وجود معافیت های موقتی خریداران بزرگ نفت ایران از تحریم های آمریكا محدود مانده است.

در این بین، محمد بن حمد الرومحی وزیر نفت عمان در این كنفراس مطبوعاتی اظهار نمود: واشنگتن از این كشور نخواسته پروژه خط لوله گاز با ایران را متوقف نماید و مذاكرات در این خصوص ادامه دارد.

وی اظهار نمود: بعضی از شركای این پروژه به علت واهمه از مجازات آمریكا كنار كشیدند، اما برخی دیگر از شركت های آسیایی مایل هستند در آن مشاركت كنند.

هوك درباره این كه دولت آمریكا بعد از آخر مدت معافیت های موقتی چه اقدامی خواهد كرد، توضیحی نداد.

واشنگتن به هشت خریدار بزرگ نفت ایران شامل هند، چین، ژاپن و كره جنوبی برای ادامه واردات نفت ایران به مدت شش ماه معافیت داده است.
1397/10/22
14:57:21
5.0 / 5
4208
تگهای خبر: اقتصاد , درآمد , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری