مهر خبر می دهد؛

سه سناریوی افزایش حق مسكن مشمولان قانون كار

سه سناریوی افزایش حق مسكن مشمولان قانون كار

ارتباط با مشتری: شورای عالی كار در حالی افزایش حق مسكن كارگران را در دستور كار قرار داده كه سه سناریو در این نشست از جانب نمایندگان شركای اجتماعی مطرح گردیده است.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، در نشست هفته جاری شورای عالی كار «افزایش حق مسكن كاركنان مشمول قانون كار» در دستور كار قرار گرفت و شركای اجتماعی یعنی نمایندگان وزارت كار، كارگران و كارفرمایان پیشنهادات خویش را عرضه دادند.
حق مسكن كارگران كه آخرین بار آبان ماه سال ۹۵ با افزایش ۱۰۰ درصدی از ۲۰ هزار تومان به ۴۰ هزار تومان افزایش پیدا كرد، باردیگر در دستور كار شورای عالی كار قرار گرفته است. هر چند كه این مورد در بحبوحه درخواست نمایندگان كارگری برای بازبینی در مزد در دستور كار این شورا قرار گرفت.
با این حال در نشست اخیر شورای عالی كار سناریوهای مختلف عنوان شد اما در نهایت هیچ یك از طرفین در این خصوص به توافق نرسیدند. در این نشست وزارت كار پیشنهاد افزایش ۶۰ درصدی حق مسكن را عرضه داده است كه با این پیشنهاد حق مسكن با ۲۴ هزار تومان افزایش به ۶۴ هزار تومان می رسد. اما نمایندگان كارگری افزایش حق مسكن به ۲۵۰ هزار تومان را به شورای عالی كار عرضه دادند.
نمایندگان كارفرمایی هم در این نشست سناریوی افزایش حق مسكن به میزان «رشد تورم» را مطرح نمودند كه حدودا به پیشنهاد وزارت كار نزدیك است.
در نهایت به علت اختلاف بین پیشنهادات وزارت كار، نمایندگان كارگری و كارفرمایی بعنوان اعضای شورای عالی كار، این نشست بدون توافق در باره میزان افزایش حق مسكن، به هفته آینده موكول شد.
بر اساس این گزارش، بعد از تصویب میزان نهایی افزایش حق مسكن در شورای عالی كار، این رقم باید به تصویب هیأت وزیران برسد. حق مسكن كارگری آخرین بار در سال ۹۳ به تصویب شورای عالی كار رسید كه بعد از تاخیر دو ساله با موافقت هیأت وزیران، از اواخر سال ۹۵ اجرایی شد.

1397/10/28
20:36:52
5.0 / 5
4555
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری