معاون وزیر كار تاكید كرد

فرد بیكار را به بیكار بدهكار تبدیل نكنیم

فرد بیكار را به بیكار بدهكار تبدیل نكنیم

به گزارش ارتباط با مشتری معاون وزیر تعاون، با تاكید بر حفظ اشتغال موجود و توسعه اشتغال پایدار اظهار داشت: پرداخت تسهیلات باید به گونه ای باشد كه فرد بیكار به بیكار بدهكار تبدیل نشود.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، مجتبی كبیری یكی از برنامه های اصلی معاونت تعاون وزارت كار را حفظ اشتغال موجود دانست و اظهار داشت: با عنایت به آنكه دولت بر حفظ اشتغال موجود تاكید دارد، یكی از نیازهای اساسی برای حفظ این فضا، بهبود اوضاع كسب و كار است كه به علت شرایط موجود كمی از این هدف دور هستیم.

وی كه در دیدار با كارآفرینان نمونه كشور سخن می گفت، از برنامه تعاون، طراحی و اشتغال رونمایی نمود و با اشاره به ظرفیت های موجود در حوزه كارآفرینی و طرح های موفقی كه در گذشته اجرا شده است، اظهار داشت: یكی از برنامه های ما تقویت تعاونی های موفق و تولید یك الگوی تكرارپذیر برای بهبود و توسعه تعاونی ها است و معتقدیم با مثلث اجرایی كارآفرینان، تعاون گران، دانشگاهیان و تولید یك ستاد اجرایی در وزارتخانه می توانیم از ظرفیت های كارآفرینی به شكل مطلوبی استفاده نماییم.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی به تسهیلات پرداختی دولت به كارآفرینان اشاره نمود و اظهار داشت: دولت تا جایی كه در توانش بوده تسهیلات لازم را در اختیار قرار داده اما امروز باید بررسی نماییم تسهیلات عرضه شده تا چه میزان بازدهی لازم را داشته است؟ ما باید تجربه تكرار پذیر الگوهای اشتغال را مجدداً اجرایی نماییم تا بتوانیم اوضاع كسب و كار را در جهت حفظ وضع موجود در وهله نخست و سپس توسعه آن بهبود ببخشیم.

به اعتقاد كبیری، تسهیلات عرضه شده از جانب دولت باید هدفمند باشد و به گونه ای پرداخت نشود كه فرد بیكار را به یك بیكار بدهكار تبدیل كند و تجربه عرضه تسهیلات به بنگاه های زود بازده در دولت قبل و عدم موفقیت آن طرح تكرار شود.

به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، نزدیك به دو دهه است كه ایده تولید بنگاه های كوچك و زود بازده و كارآفرین در دنیا مطرح شده و خیلی از كشورها یكی از سیاست های اصلی اقتصادی خویش را توسعه این بنگاه ها قرار داده اند. طرح اعطای تسهیلات به بنگاه های زودبازده با هدف تولید اشتغال، افزایش رشد اقتصادی، كاهش نرخ بیكاری و توزیع عادلانه منابع بخصوص در مناطق محروم در دولت قبل به اجرا درآمد و طرح های زیادی در چارچوب بنگاه های كوچك اقتصادی و زودبازده برای دریافت تسهیلات به بانك ها عرضه شدند اما مدتی بعد به علت اشكالاتی كه در روش اجرای طرح و به كارگیری تسهیلات در جای دیگر به وجود آمد، طرح گرفتار انحراف منابع شد و بخشی از متقاضیان دریافت وام های زودبازده به بیكارانی مقروض و بدهكار تبدیل شدند.
1397/11/07
01:49:06
5.0 / 5
4762
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری