در یك گزارش پژوهشی اعلام شد؛

خط فقر در تهران ماهانه ۲ و هفت دهم میلیون تومان است

خط فقر در تهران ماهانه ۲ و هفت دهم میلیون تومان است

ارتباط با مشتری: مركز پژوهش های مجلس با بیان اینكه سقف معافیت مالیاتی حقوق برای سال ۹۸ با هزینه های خانوار هم خوانی ندارد، اضافه كرد: خط فقر برای یك خانوار ۴ نفره در تهران، ۲ میلیون ۷۰۰ هزار تومان در ماه است.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، مركز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در گزارشی به تفاوت سقف معافیت مالیاتی در قانون بودجه ۹۷ نسبت به لایحه بودجه ۹۸ پرداخته و اعلام نمود: سقف معافیت مالیاتی در لایحه بودجه سال آینده، تفاوتی نسبت به سال جاری نداشته است كه البته در این باره، دلیلهای زیر حائز اهمیت می باشد.
بر اساس پیش بینی ها، انتظار افزایش تورم برای سال آینده وجود دارد؛ ضمن اینكه متوسط انواع هزینه های خوراكی و غیرخوراكی برای یك خانوار با جمعیت ۴ نفر، رقمی بیشتر از سیصد و شصت و دو میلیون(۳۶۲) ریال، یعنی ماهیانه حدود ۳۰ میلیون ریال است.
با توجه به جهش ارز در سال ۹۷ انتظار می رود افزایش هزینه ها در سال ۹۸ تداوم داشته باشد؛ ضمن اینكه خط فقر در یك خانواده چهار نفره در شهر تهران، در تابستان سال ۹۷ ماهیانه ۲۷ میلیون ریال و سالانه حدود ۳۲۰ میلیون ریال برآورد شده است.
با توجه به دلیلهای فوق می توان نتیجه گرفت، رقم ۲۷۶ میلیون ریال سالانه با ماهیانه ۲۳ میلیون ریال بعنوان سقف معافیت مالیاتی در لایحه بودجه سال ۹۸، تناسبی با متوسط هزینه های خانوار ندارد.
مالیات حقوق كاركنان بخش عمومی و خصوصی در قانون بودجه سال ۹۷، برخلاف سال های پیش از آن با پلكان های بیشتری تصویب گردید.
در سال های گذشته تعداد پلكان مالیات حقوق محدود به دوپله بود، اما در سال ۹۷ تعداد پلكان مالیات حقوق به چهار پله افزایش یافت.
با وجود این در لایحه بودجه سال آینده، بار دیگر رویكرد دو پله ای اتخاذ شده است كه این مساله، به كاهش اثر بازتوزیعی و عدالت مالیاتی می انجامد و سفارش می شود، مشابه با قانون بودجه سال ۹۷ تعداد پلكان نرخ مالیات بر حقوق افزایش پیدا كند.

1397/11/10
01:13:40
5.0 / 5
4813
تگهای خبر: بودجه , تورم , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری