یك فعال حوزه كار تاكید كرد

دستمزد سال ۹۸ كارگران واقعی شود

دستمزد سال ۹۸ كارگران واقعی شود

به گزارش ارتباط با مشتری یك فعال حوزه كار اعتقاد دارد با عنایت به فاصله بین حداقل دستمزد و سبد معیشت كارگران، شورای عالی كار باید به سمت واقعی كردن دستمزد سال آینده كارگران برود.رحمت اله پورموسی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: وزیر كار در نشستی كه با تشكل ها در مشهد داشتند به صراحت اعلام نمودند كه باید وضع معیشتی كارگران و بازنشستگان را اصلاح نماییم و فاصله ای كه بین حداقل دستمزد و هزینه سبد معیشت بوجود آمده به شكل منطقی كاهش دهیم.

وی افزود: اعتقاد ایشان این بود كه دستمزدهای فعلی جوابگوی معیشت كارگران نیست و باید به شكل منطقی حقوق و دستمزد را واقعی كرد.

پورموسی با اشاره به جلسه هفته آینده كمیته دستمزد كه به مبحث تعیین رقم سبد معیشت كارگران می پردازد، اظهار داشت: همه ما شرایط سخت اقتصادی و وضعیت بنگاهها را می دانیم و قبول داریم ولی كارگران و بازنشستگان از نظر تأمین ارزاق عمومی در مضیقه اند و توان تأمین كالری مورد نیاز یك انسان كه ۲۴۰۰ كالری است را هم ندارند.

نایب رئیس كانون بازنشستگان مشهد خاطرنشان كرد: هم اكنون هزینه خوراكی ها و مایحتاج ضروری خانوارهای كارگری در مشهد یك میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برآورد می شود كه تنها برای ۱۶ قلم كالای اساسی سبد معیشت كارگران است و این رقم فارغ از هزینه های درمان، اجاره بها و پوشاك است.

وی افزود: با محاسبه هزینه های فوق رقم سبد معیشت خانوار كارگری به مرز پنج میلیون تومان می رسد و یك میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی كه كارگر بعنوان حقوق می گیرد، اساساً پاسخگوی هزینه های زندگی او نیست.

پورموسی متذكر شد: كارگران به دنبال تفریح و مسافرت نیستند و حتی افزایش مزد هم مدنظرشان نیست؛ تنها خواسته كارگران و بازنشستگان این است كه رقم سبد معیشت آنها محاسبه و ملاك تعیین دستمزد قرار گیرد.

نایب رئیس كانون بازنشستگان مشهد در انتها از شورای عالی كار خواست تا دستمزد سال آینده كارگران را بر اساس واقعیت های موجود تعیین كند و به سمت واقعی كردن مزد كارگران برود و هزینه سبد معیشت كارگران را فدای مصلحت نكند.

به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، در آخرین نشست كمیته دستمزد شورای عالی كار مقرر شد تا رقم هزینه معیشت كارگران در سراسر كشور به شكل دقیق تر بررسی و در جلسه آینده تعیین شود. قبل از این وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی بر ضرورت كاهش فاصله بین معیشت و حداقل دستمزد تاكید كرده و اظهار داشته بود: كمیته سه جانبه دستمزد شورای عالی كار در خصوص بهبود اوضاع معیشت كارگران به نتایج خوبی رسیده و امیدواریم با اتخاذ تصمیم مقتضی شاهد نتایج مثبت آن باشیم.
1397/11/21
12:37:07
5.0 / 5
4541
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری