شریعتمداری:

عمده بیكاران كشور فاقد مهارت های كافی هستند

عمده بیكاران كشور فاقد مهارت های كافی هستند

به گزارش ارتباط با مشتری وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: عمده بیكاران كشور آنهایی هستند كه مهارت های كافی یا حداقل عالی در رشته های مختلف ندارند.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، محمد شریعتمداری ظهر امروز در مراسم كلنگ زنی پتروشیمی كیمیای شهرستان اندیمشك اظهار نمود: نام زیبای اندیمشك با ایثار، جهاد، از خودگذشتگی و میهمان نوازی همیشه در ذهن مردم ایران همراه بوده است.
وی اضافه كرد: این مردم، مهماندار خیل عظیم رزمندگان اسلام بودند كه برای حضور در پادگان های مركزی اطراف اندیمشك و خوزستان به این منطقه سفر می كردند؛ همینطور پس از دفاع مقدس هم در روزهای بهار مردم ایران در نقاط مختلف به اندیمشك می آمدند و یاد این خاطرات برای همه مردم كشور به یادماندنی است.
شریعتمداری بیان كرد: در دفاع مقدس موشك های ۹ متری و ۱۲ متری و حملات شدید رژیم بعثی صدام ضد اندیمشك بود ولی مردم این شهرستان، شهر را ترك نكردند و خودشان در خط مقدم در كنار سایر رزمندگان از ایران دفاع می كردند.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی افزود: پایگاه هوایی اینجا مركز بزرگی بود كه بلندپروازان جمهوری اسلامی ایران از آن بلند شده و خط مقدم را مورد حمایت قرار می دادند.
وی خاطرنشان كرد: امروز همه مردم ایران باید اندیمشك را همراهی كنند و در ساخت و توسعه آن كنار مردم این شهرستان باشند.
شریعتمداری اظهار داشت: در شهرستان اندیمشك یك روحیه همدلی و همراهی ارزشمندی بین همه مسئولان از امام جمعه، نیروهای انتظامی، سه قوا و غیره وجود دارد كه وحدت بی مثالی است.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار نمود: ۴۰ سال از عمر انقلاب گذشته و با مشكلات متعددی مواجه هستیم كه قابل پنهان نیست ولی مردم كشور جوان هستند و رشد جمعیت به شكلی بوده كه جمعیت فعلی كشور جوان است.
وی افزود: در سال ۵۷ تعداد دانشجویان كشور ۱۶۰ هزار نفر بوده ولی امروز چهار و نیم میلیون نفر از فرزندان ایران در دانشگاه ها تحصیل می كنند كه همه نیازمند كار و اشتغال در پایه هستند؛ ازاین رو با بیكاری بخشی از این جوانان مواجه هستیم.
شریعتمداری با تاكید بر اینكه مهارت افزایی در میان جوانان فارغ التحصیل در عرصه های گوناگون باید ایجاد شود، بیان كرد: عمده بیكاران كشور آنهایی هستند كه مهارت های كافی در رشته های مختلف ندارند.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: باید با همكاری بین آموزش و پرورش، نظام عالی آموزش و فنی و حرفه ای نسبت به افزایش مهارت آموزی دانش آموزان و دانشجویان اقدام نماییم.
وی اظهار نمود: دشمنان كشور فكر می كنند كه اگر فشار را زیاد و نظام ارزی ایران را محدود و امكان مبادله علمی را از ایران بگیرد منجر به افزایش نارضایتی می شود ولی مردم به خوبی نقشه های دشمن را شناخته اند.
شریعتمداری بیان كرد: سفری به مسجدسلیمان داشتم و از كارگاه بزرگ سازندگی شركت پتروشیمی این شهرستان بازدید كردم؛ آمونیاك تولیدی آن هم در ایران استفاده خواهد شد و هم به خارج از كشور صادرات می شود.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اضافه كرد: این پروژه در اوج نقص ایران در سرمایه گذاری رخ می دهد؛ بر مبنای قانون برنامه ششم مقرر شده تا در سال ۷۷۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در ایران داشته باشیم كه رشد هشت درصدی داشته باشد و به تبع سبب كاهش نرخ بیكاری شود.
وی اظهار نمود: از وام یك و نیم میلیارد دلاری كه با نرخ چهار درصد توزیع می شود تابحال ۷۵۰ میلیون دلار آن پرداخت و مرحله دوم پرداخت آن هم شب گذشته شروع شده است.
شریعتمداری اظهار نمود: اعتباری بالغ بر ۱۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان یعنی نیمی از بودجه عمرانی كشور ایران در روستاها و شهرها و بخش های زیر ۱۰ هزار نفر توزیع می شود تا اشتغال مولد برای مردم ایجاد شود.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به نظارت بر پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در كشور اظهار داشت: به هر میزان كه تقاضا برای اشتغالزایی پایدار روستایی در بانك ها تصویب شود و واقعا اشتغالزایی جدید داشته باشد را مورد حمایت قرار می دهیم و هیچ محدودیتی در پرداخت وام نداریم.
وی خاطرنشان كرد: در چهل سالگی انقلاب باید بدانیم كه در شروع انقلاب عدد تولیدی محصولات پتروشیمی زیر یك میلیون تُن بوده كه امروزه به ۶۰ میلیون تُن افزایش پیدا كرده است.
شریعتمداری بیان كرد: اوایل انقلاب شاید یك بیمارستان تأمین اجتماعی داشتیم ولی امروزه در ۳۷۰ نقطه كشور بیشتر از ۸۰ بیمارستان و درمانگاه های تخصصی پلی كلینیك خدمات رسانی دارند.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: ابتدای انقلاب در مجموع ۶ میلیون نفر از بیمه تأمین اجتماعی استفاده می كردند ولی امروز ۴۲ میلیون نفر از مواهب این بیمه بهره مند می شوند.
وی افزود: صندوق بیمه عشایر و روستایی را راه اندازی و یك میلیون و ۸۰۰ هزار نفر تحت پوشش آن قرار دارند؛ همینطور بیشتر از ۱۰۰ هزار نفر روستایی هم از مواهب بیمه بازنشستگی روستایی استفاده می نمایند.
شریعتمداری بیان كرد: مشكلات گرانی، معیشتی، اشتغال و غیره برای مردم وجود دارد ولی با همه این احوال ۲۲ بهمن حضور باشكوهی برای حفاظت از جمهوری اسلامی ایران داشتند.
وی با بیان به اینكه نظام متعلق به مردم ایران است، اظهار داشت: ۲۵۰ هزار نفر شهید تقدیم این نظام شده و كسی نمی تواند پا روی خون شهدا بگذارد. فرزندان ایران با افتخارآفرینی در عرصه های مختلف همواره كنار مقام معظم رهبری برای حفظ نظام جمهوری اسلامی حضور دارد.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار نمود: مجموعه ۵۰۰ مگاواتی برق كه تابحال بیشتر از ۳۰ میلیارد تومان برای آن هزینه شده هم با جلب منابع شخص ثالث یا خود صندوق وزارت طی برنامه ریزی مدونی به اتمام می رسد.

1397/12/04
14:12:38
5.0 / 5
4655
تگهای خبر: آموزش , اجتماعی , اشتغال , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری